Mleko specjalistyczne - Holle

Modyfikowane mleko specjalistyczne to m.in. mleka hipoalergiczne, mleka dla wcześniaków, przeciw ulewaniu oraz mleko wspomagające walkę z kolkami i zaparciami

Kategoria mlek modyfikowanych specjalistycznych obejmuje różne rodzaje mlek dostosowane do aktualnych potrzeb Twojego dziecka. Jeśli Twój maluszek ma problemy z alergią, nietolerancją laktozy zwaną skazą białkową lub potrzebuje mleka o właściwościach hipoalergicznych to warto wspólnie z lekarzem wybrać to najwłaściwsze.

Na rynku znajdziesz wiele rodzajów mlek specjalistycznych i z pewnością będziesz mieć trudności w podjęciu decyzji samodzielnie. Modyfikowane mleka specjalistyczne wyróżniają się na tle innych specjalnym składem uwzględniającym potrzeby dzieci z alergią, maluchów urodzonych przedwcześnie z niską masą urodzeniową. Ponadto znajdziesz w tym dziale również pokarm zastępczy dla dziecka, jeśli ma problemy z ulewaniem, cierpi na zaparcia i dokuczają mu kolki.

Modyfikowane mleko specjalistyczne powinny być stosowane dopiero wtedy, gdy skonsultujesz się ze swoim lekarzem. Pamiętaj o tym, że skład mlek specjalistycznych uwzględnia potrzeby dzieci i dlatego tak ważną decyzją jest wybranie właściwego produktu. Zakup nieodpowiedniego mleka zastępczego i jego niewłaściwe stosowanie może niekorzystanie wpłynąć na życie Twojego dziecka. Zanim wybierzesz modyfikowane mleko specjalistyczne – skonsultuj się z lekarzem.

Rodzaje mleko specjalistycznych dostępnych na rynku w Polsce

Mleko specjalistyczne hipoalergiczne – Modyfikowane mleko specjalistyczne o właściwościach hipoalergicznych poznasz po symbolu HA lub SL (sensitive) na opakowaniu. Przeznaczone jest dla dzieci, które mają problemy z trawieniem laktozy i są alergikami i nie mogą być karmione naturalnym pokarmem.

Mleko specjalistyczne dla wcześniaków – Jeśli urodziłaś dziecko przed terminem i Twój lekarz stwierdził, że powinnaś karmić je mlekiem modyfikowanym dla wcześniaków to szukaj opakowania oznaczonego symbolem PRE.  Stosowane też dla dzieci, które charakteryzuje niska masa urodzeniowa.

Mleko specjalistyczne przeciw ulewaniu, kolkach i zaparciach  – Mleka te są oznaczone symbolem AR na opakowaniu, ponieważ mają charakter antyrefluksowy.Zwykle w swoim składzie takie mleka zawierają mączkę z chleba świętojańskiego, która ułatwia trawienie i skutecznie zwalcza problem ulewań, kolek i zaparć.

Mleko z dodatkiem kleiku ryżowego – Mleka z dodatkiem kleiku ryżowego przeznaczone są dla dzieci, które mają problemy z układem trawiennym i potrzebują specjalistycznego produktu żywieniowego. Kleik ryżowysprawia, że dziecko czuje się syte, a jego układ trawienny ma zapewnioną odpowiednią ochronę.Na opakowaniu takie mleko ma symbol R/GR.

 1. Holle BIO 2 mleko kozie dla niemowląt od 6 miesiąca 400g

  Holle BIO 2 mleko kozie 400g

  Cena: 54,99 zł

  W promocji 49,99 zł

  Brak w magazynie

  Jesteś pewna, że wybrałaś właściwe mleko modyfikowane dla swojej małej istotki? Jeśli nadal się zastanawiasz przeanalizuj korzyści odżywiania z Holle BIO mleko kozie dla niemowląt od 6 miesiąca 400g. To najwyższej jakości składniki pochodzące z ekologicznych gospodarstw, które zapewniają zdrowy rozwój Twojemu maluszkowi! Postaw na odżywianie świadome i przekonaj się, że warto! Dowiedz się więcej
 2. Holle BIO 3 mleko kozie dla dzieci od 1 roku 400g

  Holle BIO 3 mleko kozie 400g

  Cena: 54,99 zł

  W promocji 49,99 zł

  Brak w magazynie

  Holle BIO 3 mleko kozie dla dzieci od 1 roku 400g Dowiedz się więcej
 3. Holle BIO 1 mleko kozie początkowe dla niemowląt 400g

  Holle BIO 1 mleko kozie 400g

  49,99 zł

  Brak w magazynie

  Holle BIO 1 mleko kozie początkowe dla niemowląt 400g Dowiedz się więcej

 

Karmienie piersią zawsze jest najbardziej właściwym sposobem żywienia niemowląt. Pamiętaj, mleka początkowe są odpowiednie dla niemowląt od 1 dnia życia, w przypadku gdy nie są karmione piersią. Zapytaj swojego pediatrę w kwestii wyboru mleka modyfikowanego. W zależności od wieku i potrzeb organizmu dziecka, Twój lekarz doradzi, jaki rodzaj mleka będzie najlepszy. Niniejszym oświadczam, że chcę zobaczyć informacje dotyczące mlek początkowych 1 oraz mlek specjalistycznych.