Mleko początkowe 1 - Enfamil

Mleko początkowe 1 to specjalnie zmodyfikowana mieszanka mleczna wytwarzana z mleka krowiego przeznaczona dla niemowląt od pierwszych dni życia do 6 miesiąca życia. Powinna być stosowana tylko po konsultacji lekarskiej, jeśli z poważnych powodów nie jesteś w stanie karmić swojego dziecka w naturalny sposób. Mleko początkowe 1 jest podobne do naturalnego pokarmu kobiecego, ale nie powinnaś zapominać, że nigdy go nie zastąpi.

Jako mama, która z poważnego powodu wybrała karmienie dziecka mlekiem początkowym musisz wiedzieć jedno. Skład mleka modyfikowanego początkowego 1 został opracowany przez ekspertów. Wszystko o to, aby zapewnić Twojemu dziecku niezbędne składniki do prawidłowego dorastania.

Wybranie mleka modyfikowanego początkowego 1 jako pokarmu zastępczego dla swojego dziecka po konsultacji lekarskiej to dobra decyzja. Chroni on Twoje dziecko przed ryzykiem wystąpienia powikłań w przypadku karmienia przy pomocy niemodyfikowanych mieszanek mlecznych. Skład mleka modyfikowanego początkowego 1 jest zupełnie inny niż naturalne mleko krowie. Tak samo jak w przypadku innych mieszanek powstałych na bazie mleka krowiego.

Na rynku znajdziesz wiele rodzajów początkowych mlek modyfikowanych. Zwróć uwagę na producentów takich jak: Enfamil, Bebilon, Bebiko, Holle, Gerber, HIPP i inne. Jeśli masz problem z wyborem mleka zastępczego dla swojego niemowlęcia – skonsultuj to z doświadczonym lekarzem. 

Różnice pomiędzy modyfikowanym mlekiem początkowym 1 a niemodyfikowanymi mieszkankami mają ogromne znaczenie dla zdrowia Twojego dziecka. Są to:

  • Obniżona ilość białka – W mleku krowim znajduje się aż trzy razy więcej białka niż w naturalnym pokarmie kobiecym. Jego zawartość została obniżona po to aby skład mleka modyfikowanego był zbliżony do ideału jakim jest mleko matki.
  • Więcej laktozy – Naturalne mleko matki ma bardzo dużo laktozy w swoim składzie. Na potrzeby Twojego dziecka w początkowym mleku modyfikowanym
  • Zmodyfikowany skład białka – Mleko modyfikowane 1 ma więcej lekkostrawnej serwatki w swoim składzie, aby Twoje dziecko mogło skuteczniej je trawić. Dla porównania: mleko matki ma aż 60 % serwatki w składzie.
  • Zwiększona zawartość tłuszczów nienasyconych – Mleko krowie ma bardzo dużo tłuszczów nasyconych w swoim składzie, które są szkodliwe dla dziecka.  Organizm maleństwa o wiele lepiej radzi sobie z tłuszczami nienasyconymi, dlatego mleko modyfikowane 1 może ich mieć znacznie więcej niż mleko krowie.

 

Karmienie piersią zawsze jest najbardziej właściwym sposobem żywienia niemowląt. Pamiętaj, mleka początkowe są odpowiednie dla niemowląt od 1 dnia życia, w przypadku gdy nie są karmione piersią. Zapytaj swojego pediatrę w kwestii wyboru mleka modyfikowanego. W zależności od wieku i potrzeb organizmu dziecka, Twój lekarz doradzi, jaki rodzaj mleka będzie najlepszy. Niniejszym oświadczam, że chcę zobaczyć informacje dotyczące mlek początkowych 1 oraz mlek specjalistycznych.