Mleko następne 3 - Enfamil

Mleko modyfikowane następne 3 dedykowane jest dzieciom powyżej 12 miesiąca życia. Mleko następne oznaczone 3, może być stosowane wtedy kiedy nie możesz karmić w naturalny sposób i zaleca tak Twój lekarz pediatra.

Wielu ekspertów do spraw żywienia juniorów zgodnie twierdzi, że dziecko powyżej 12 miesiąca życia nadal powinno otrzymywać mleko modyfikowane następne 3. W trosce o jego zdrowy rozwój i szczęśliwe dzieciństwo powstało mleko, które dostarcza mu dużo potrzebnych witamin, składników odżywczych i minerałów we właściwych proporcjach. W ten sposób każdy junior ma zapewnioną energię, aby z uśmiechem poznawać świat.

Mleko modyfikowane następne 3 zawiera o wiele mniej białka niż naturalne mleko krowie. Ponadto w składzie modyfikowanego mleka następnego 3 zwiększono zawartość tłuszczów roślinnych i laktozy. W ten sposób Twoje dziecko otrzymuje pokarm zbliżony do ideału czyli do naturalnego pokarmu kobiecego. Możesz być więc pewna, że 1 porcja pokarmu zastępczego dostarczy mu dużo energii.

Na rynku możesz znaleźć wiele rodzajów mleka modyfikowanego 3 przeznaczonego dla juniorów: Bebiko, Bebilon, NAN OptiPro, Enfamil, Humana i mleko kozie Holle. Decyzja ta nie może być wynikiem przypadku, dlatego najlepiej skonsultować się z lekarzem.

Mleko modyfikowane następne 3 to:

  • Przeznaczone dla juniorów powyżej 12 miesiąca życia – Skład mleka 3 został stworzony o potrzebach juniorów, dlatego Twoje dziecko otrzymuje sporą dawkę minerałów, witamin i składników odżywczych adekwatną do jego dziennych potrzeb. 
  • Powinno być stosowane tylko po wizycie u lekarza – Produkt należy traktować jako zastępczy w momencie, gdy Twój lekarz stwierdził, że nie jesteś w stanie karmić w naturalny sposób.
  • Mniej białka niż w mleku krowim – Z myślą o potrzebach juniorów i o łatwiejszym trawieniu białka powstało mleko, którego skład spełni oczekiwania Twojego dziecka. Mleko modyfikowane następne 3 zawiera mniej białka niż w mleku krowim. Wszystko po to, aby dbać o prawidłowe trawienie i pomóc Twojemu maleństwu w doskonałym rozwoju.
  • Zwiększona ilość laktozy i tłuszczów roślinnych – Twój junior potrzebuje więcej laktozy i tłuszczów roślinnych, aby jego organizm funkcjonał wydajniej, dlatego mleko typu 3 mu to zapewnia.
  • Duży wybór rodzajów mleka – Na rynku znajdziesz wiele rodzajów mleka następnego 3. Jeśli nie wiesz które z nich wybrać, poproś o pomoc specjalistę. 

 

Karmienie piersią zawsze jest najbardziej właściwym sposobem żywienia niemowląt. Pamiętaj, mleka początkowe są odpowiednie dla niemowląt od 1 dnia życia, w przypadku gdy nie są karmione piersią. Zapytaj swojego pediatrę w kwestii wyboru mleka modyfikowanego. W zależności od wieku i potrzeb organizmu dziecka, Twój lekarz doradzi, jaki rodzaj mleka będzie najlepszy. Niniejszym oświadczam, że chcę zobaczyć informacje dotyczące mlek początkowych 1 oraz mlek specjalistycznych.