Zabawy dla dzieci w domu – 8 pomysłów na kinderparty

Zabawy dla dzieci w domu

Karnawał w pełni, więc i niejeden bal czy przyjęcie karnawałowe zapewne przed nami. Dzisiaj mamy propozycje na zabawy dla dzieci w domu – w sam raz na imprezę dla maluchów.

Marzy Ci się zorganizowanie kinderparty jak z amerykańskich filmów, takie, z którego dzieci wrócą do swoich domów pełne wrażeń i emocji? Zaplanuj dla nich coś więcej niż tylko dobre jedzenie. Niezależnie od tego, czy organizujesz przyjęcie urodzinowe w domu czy właśnie typowy bal karnawałowy, pomyśl, czym zajmiesz grupę kilkulatków przez kilka godzin. Oto propozycje sprawdzone przez mamy.


SZUKASZ ORYGINALNYCH KLASYCZNYCH WATERWIPES? Takich, które mają więcej wody i nie są biodegradowalne? KLIKNIJ I KUP najlepszą wersję Water Wipes


 

 

Zabawy dla dzieci w domu – 8 pomysłów na kinderparty

  1. Mistrz kuchni czyli nauka gotowania lub dekorowania potraw. Kilkuletnie dzieci można bez problemu zachęcić do tego, by pomogły w kuchni, a jeśli sprytnie to wymyślimy – na przykład urządzając konkurs na najładniej udekorowaną babeczkę czy najciekawszą kanapkę – maluchy chętnie wezmą w nim udział. Tym bardziej, jeśli własnej roboty babeczkę z dekoracją będą mogły zabrać do domu, by pochwalić się nią przed rodzicami.
  2. Teatrzyk cieni. Zabawa nieco zapomniana, ale przecież dostarczająca mnóstwa radości! Zapewne pamiętasz ją z własnego dzieciństwa, gdy za pomocą dłoni odtwarzało się kształty, które rzucały cienie na ścianie. Dzieci uczą się czegoś nowego i świetnie się bawią.
  3. Przedstawienie z pacynkami. Podczas kinderparty można zachęcić dzieci, by przygotowały krótką inscenizację ulubionej bajki, z wykorzystaniem pacynek czy nakładanych na palce kukiełek.
  4. Wyroby z masy solnej. Dzisiejsze dzieciaki mają tak dużo zabawek kupionych w sklepach, że nie wszystkie kilkulatki wiedzą nawet, co to jest masa solna, jak się ją robi i jak maluje. Wspólne przygotowanie prostych przedmiotów z masy solnej lub konkurs na najładniejszą filiżankę czy talerzyk, wykonany własnoręcznie to świetny pomysł na zabawy dla dzieci w domu.
  5. Karaoke. Dzieci uwielbiają gry komputerowe, a karaoke jest jedną z fajniejszych, które nie tylko rozwijają, ale też pozwalają rywalizować z rówieśnikami. Niestety to zabawa tylko dla tych dzieci, które umieją już płynnie czytać.
  6. Malowanie twarzy. Które dziecko nie lubi tej atrakcji, dostępnej zwykle na festynach czy w zoo? Do malowania twarzy wystarczy kupić specjalne farbki do ciała – dobra zabawa gwarantowana.
  7. Kalambury. Gra uwielbiana przez dzieci, choć ostatnio robi furorę także na imprezach dorosłych. Do zabawy wystarczy kredowa tablica i przygotowane wcześniej hasła, które jedno z dzieci będzie rysować, podczas gdy inne mają zgadnąć o co chodzi. Zabawa będzie bardziej atrakcyjna, jeśli dzieci podzielą się na dwa zespoły rywalizujące ze sobą, a wygrany zespół otrzyma nagrodę.
  8. Zgadywanki. Dzieci uwielbiają zgadywać różne rzeczy, np. z zawiązanymi oczami. Czy to będzie przedmiot, który dostaną do ręki czy smak, który będą musiały rozpoznać (np. owoce, słodycze, inne produkty) – zajęcie przynajmniej na kilkadziesiąt minut gwarantowane.

O czym jeszcze pamiętać, organizując kinderparty?

Przede wszystkim miej na względzie to, że organizujesz przyjęcie dla dzieci, a nie dla siebie. Zanim więc ułożysz harmonogram i wymyślisz konkursy, zapytaj swoją pociechę, co sprawiłoby jej radość. Może Twoje dziecko nie lubi kalamburów, bo jest nieśmiałe albo woli malowanie twarzy od zabaw w kuchni? Dopiero po konsultacji z maluchem wybierzcie wspólnie, które zabawy dla dzieci w domu pojawią się na Waszym przyjęciu.

Czytaj także: http://www.tipy.pl/tag30813,kinder-party.html

http://czasdzieci.pl/ro_zabawy/