Wybielanie zębów w domu – nasze sposoby

sposoby na domowe wybielanie zębów

Podstawą pięknego uśmiechu są białe zęby. Żeby wyglądały naprawdę pięknie, nie wystarczy regularne szczotkowanie – niektórym z nas przyda się też wybielanie zębów w domu.

Nasze zęby reagują na wszystko, co jemy, zmieniając kolor na coraz bardziej żółty. Na ich kolor wpływa kawa i herbata, papierosy, czerwone wino, ale także antybiotyki, które przyjmujemy. Żeby przywrócić zębom biały kolor trzeba zacząć od usuwania kamienia nazębnego, który się na nich zgromadził. To może zrobić tylko dentysta. Ale gdy już pozbędziemy się kamienia, warto zastanowić się, jakie sposoby na wybielanie zębów w domu możemy zastosować. Repertuar metod jest wbrew pozorom dość pokaźny.


SZUKASZ ORYGINALNYCH KLASYCZNYCH WATERWIPES? Takich, które mają więcej wody i nie są biodegradowalne? KLIKNIJ I KUP najlepszą wersję Water Wipes


 

 

Pasty wybielające

Z telewizyjnych reklam jesteśmy zachęcani do kupna coraz to nowych past wybielających – jedne

wybielanie zębów w domu

przywracają biel po kilku tygodniach, inne nawet po tygodniu. Warto wypróbować pastę wybielającą, ale trzeba pamiętać, że zadziała ona tylko wtedy, gdy zęby będziemy myć po każdym posiłku, a przynajmniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem. W trakcie dnia, jeśli nie możemy umyć zębów, dobrze jest mieć pod ręką gumę do żucia, która pomaga pozbyć się osadów z zębów.

Żel wybielający

W aptekach kupić można żel, który ma w swoim składzie nadtlenek wodoru lub nadtlenek karbamidu. To ta sama substancja, którą wybiela się zęby w gabinetach dentystycznych, z tą jednak różnicą, że żel do zastosowania w domu ma mniejsze stężenie substancji wybielającej. Z tej przyczyny wybielanie zębów w domu za pomocą żelu może pomóc ci wybielić zęby zaledwie o 3 odcienie, a nie aż o 10, jak to może mieć miejsce u dentysty. Żel aplikuje się na kilka minut na zęby za pomocą dołączonego aplikatora i trzeba to robić dwa razy dziennie przez dwa tygodnie.

Paski wybielające

To łatwo dostępny sposób na wybielanie zębów w domu, bo paski dostępne są w aptekach, hipermarketach, sklepach kosmetycznych. Ich aplikacja jest łatwiejsza niż w przypadku żelu – po prostu przykładamy je do zębów na 30 minut, także dwa razy dziennie. Efekty można zauważyć już po tygodniu, trzeba tylko uważać, by paski, nie zsuwały się podczas wybielania, bo efekt może być nierównomierny.

Sposoby naszych babć

Wśród sposobów na wybielanie zębów w domu są też i domowe metody, wykorzystujące naturalne produkty, głównie te, które znaleźć możemy w kuchni. O ich skuteczności trudno się wypowiadać, bo zdania są podzielone – na jednych domowe metody działają świetnie, inni nie zauważają żadnego efektu. Jak więc wybielić zęby domowymi metodami? Oto kilka pomysłów:

  • Do mycia zębów używaj soku z cytryny
  • Rozgnieć na miazgę truskawki i używaj takiej papki do mycia zębów
  • Nacieraj zęby skórką pomarańczy
  • Do mycia zębów używaj proszku do pieczenia

Wybielanie zębów w domu – o czym pamiętać

Zanim zabierzesz się za wybielanie zębów domowymi sposobami, koniecznie skonsultuj się ze swoim dentystą i zapytaj, który ze sposobów będzie w twoim przypadku najbardziej skuteczny. Może się okazać, że nie powinieneś z jakichś względów stosować żelu czy pasków i pozostaje ci tylko wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym.

Jeśli marzysz o pięknych, białych zębach, warto też zastanowić się nad tym, czy nie zrezygnować z kawy, czerwonego wina czy mocnej herbaty. Nawet najlepsze wybielanie zębów w domu nie przyniesie trwałego efektu, jeśli zęby ciągle będą poddawane działaniu czynników, które zmieniają ich kolor.