Urządzanie pokoju dziecka – wartościowe inspiracje

Urządzanie pokoju dziecka

Urządzanie pokoju dziecka bywa dla rodziców często bardzo trudne, szczególnie w sytuacji, gdy dopiero oczekują na narodzenie maleństwa i nie wiedzą jakich dodatków kolorystycznych użyć, aby nadać charakter dziecięcemu pokoikowi.

Jeśli jeszcze nie znasz razem z partnerem/partnerką płci dziecka, a z jakiegoś powodu nie możesz czekać z przygotowaniem dla niego pokoju, postaw na uniwersalne kolory i zadbaj o takie dodatki, które później będziesz mogła zmodyfikować wedle upodobań. Urządzanie pokoju dziecka to nie tylko wielka przyjemność, pozwalająca na zrealizowanie najbardziej kreatywnych pomysłów, ale również dość odpowiedzialne zadanie dla każdych  rodziców. Muszą oni wygospodarować przestrzeń, aby ich maluch miał chociaż trochę prywatności i mógł swobodnie się bawić, gdy trochę dorośnie. Funkcjonalność, kreatywne i praktyczne rozwiązania będą w tym przypadku tymi najlepszymi, dlatego warto skłonić się ku nim.


SZUKASZ ORYGINALNYCH KLASYCZNYCH WATERWIPES? Takich, które mają więcej wody i nie są biodegradowalne? KLIKNIJ I KUP najlepszą wersję Water Wipes


 

 

Inspiracje na urządzenie pokoju dziecka

Kluczowym i bardzo łatwym punktem odniesienia jest wybranie właściwego stylu, w jakim chcesz urządzić pokój dziecka. W ten sposób o wiele łatwiej będziesz mogła dobrać tapety, dodatki i meble oraz zaoszczędzić czas na gorączkowych poszukiwaniach. Bardzo często kupując w pośpiechu decydujemy się na rzeczy, które po pewnym czasie są zbędne lub nie wiemy w jaki sposób moglibyśmy połączyć je z wieloma innymi. Urządzenie pokoju dziecka wymaga przede wszystkim czasu, pomysłowości i umiejętnego zarządzania przestrzenią. Jeśli mieszkasz w małym mieszkaniu, wygospodarowanie miejsca dla dziecka jest bardzo utrudnionym zadaniem i często spędza sen z powiek młodym mamom, które nie mają wyjścia i muszą współdzielić mieszkanie z rodzicami lub teściami. Przeanalizuj poniższe rady, aby wiedzieć, od czego powinnaś zacząć urządzanie pokoju dziecka.

  1. Rolety | Zasłony – Niby oczywistym jest to, że w pokoiku dziecka są niezbędne i pełnią bardzo ważną funkcję – chronią prywatność maleństwa przed wścibskimi sąsiadami. Głównym zadaniem zasłon jest zapewnienie dziecku prywatności. Jeśli jednak wolisz od tradycyjnych zasłon lub rolet coś bardziej wyszukanego, kreatywnego lub innowacyjnego – możesz uszyć je samodzielnie. Jest to na pewno bardzo dobrym i satysfakcjonującym rozwiązaniem, ale wymaga też czasu i ogromnego nakładu pracy. Jeśli doceniasz proste i kreatywne dekoracje możesz namalować zasłony na ścianie, tworząc odpowiedni wzorek lub zwierzątka, które pomogą w stworzeniu odpowiedniego klimatu.Urządzanie pokoju dziecka
  2. Meble – Kwestia mebli również bardzo często powoduje, że w rodzicach narastają wątpliwości co do tego, czy na pewno poradzą sobie samodzielnie z urządzaniem pokoju dziecięcego. Meble można kupić w wielu sklepach lub wykonać je na zamówienie np. w My Work Space. Warto zwrócić uwagę na to, aby w pokoju dziecka większość mebli takich jak stół czy krzesełka miały zaokrąglone rogi. Jeśli już zamówiliśmy meble i zapomnieliśmy o kwestii bezpieczeństwa, możemy dokupić oddzielne “zaokrąglacze”, aby naszego bobasa uchronić przed nieszczęściem.
  3. Jeśli decydujesz się na malowanie ścian w pokoju dziecka, lepiej postawić na uniwersalne kolory, które ewentualnie potem możesz zmienić. Wspaniałym pomysłem jest pozostawienie jeden białej ściany w celu zrobienia miejsca na rysunek. Może to być coś gotowego lub samodzielnie przygotowanego. Możesz nawet zaczekać na swoje dziecko i potem odbić jego stópki na ścianie, które wcześniej zanurzysz w wiadrze z kolorową farbą. Jeśli spodziewasz się bliźniąt, które mają zamieszkać w jednym, wspólnym pokoju możesz w prosty sposób podzielić pokój malując panele przy łóżkach dzieci, korzystając z intensywnych kolorów.
  4. Zadbaj o schowki – pudełka na zabawki są cenionym przez mamy rozwiązaniem, uczą dziecko dbania o zabawki i porządkowania ich po zakończonej zabawie. Dobrze jest więc pokazywać dziecku, że zawsze chowamy zabawki do pojemnika, wtedy maluch powiela nasz nawyk i samodzielnie dba o porządek. Pudełka możesz ustawić obok łóżka dziecka, na półce, schować na dno szafy lub ustawić je na niej.
  5. Dobrym rozwiązaniem zamiast plakatów porozwieszanych na ścianie dziecka jest umieszczenie tablicy, dzięki czemu możecie w danym tygodniu narysować wspólnie rysunek (co bardzo zbliża!) i tym samym nadać unikatowy charakter dziecięcemu wnętrzu.
  6. Urządzanie pokoju dziecięcego warto zacząć od wybrania dodatków, aby potem zastanowić się nad stylem, kwestiami aranżacyjnymi, poszczególnym rozmieszczeniem dodatkowych elementów dekoracyjnych. Jeśli czujesz, że to zadanie Cię przerasta, skorzystaj z usług profesjonalnego dekoratora wnętrz.

Urządzanie pokoju dziecka może stać się ulubionym doświadczeniem każdego rodzica i w konsekwencji przyczynić się do utworzenia wielu miłych wspomnień. Zaangażuj swojego partnera we wspólne dekorowanie dziecięcego pokoiku, a możesz być pewna, że oczekiwania na dziecko jeszcze bardziej Was do siebie zbliży i będzie czasem bogatym w wiele miłych emocji.

Image courtesy of sixninepixels at FreeDigitalPhotos.net