ubranka dla dzieci

Jednym z najczęstszych dylematów z jakim zmagają się rodzice są ubranka dla dzieci.

Często wielu z nich zastanawia się nad tym czy lepiej kupić ubranka używane czy nowe. Pomożemy Ci podjąć właściwą decyzję!

Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko było eleganckie, stylowe i mogło czuć się pewnie, w każdej sytuacji. To dokładnie tak jak brzmi popularne przysłowie: „Nie szata zdobi człowieka”.  Idąc tą myślą, chodzi o to, aby ubierać dziecko dokładnie tak jak uważamy, ale też nie przesadzać. Jeśli kupujemy oryginalne ubrania i staramy się za wszelką cenę wyróżnić nasze dziecko to potem, gdy pójdzie do szkoły może liczyć się z buntem rówieśników, którzy mogą poczuć się gorzej ubrani i jednocześnie poczuć w Twoim dziecku rywala.

Właśnie dlatego ubranka dla dzieci to bardzo trudny temat dla rodziców. Na zakupach powinno się uważać nie tylko na to, aby były wygodne i nie krępowały ruchów dziecka, ale również na to, aby pasowały na każdą okoliczność. To właśnie ubranka uniwersalne dla maluchów cieszą się największym wzięciem. Właśnie dlatego warto zwrócić uwagę na to, aby Twoje dziecko miało ubranka, które posłużą mu bardzo długo i będą odpowiednie na wiele okazji. Więc musisz dokładnie przemyśleć jaki rodzaj ubranek dla malucha chcesz kupić. Używane są o tyle korzystne, że starczą na wiele razy, są tanie, ale nie nadają się do zakładania wszędzie.

Ubrania dla dzieci – które wybrać? Nowe czy używane?

Z pewnością warto mieć zarówno nowe ubranka dla dzieci jak i używane, które można założyć do mniej ważnych wydarzeń. Używane ubranka są świetne do zabawy w piaskownicy lub wtedy, gdy dziecko bawi się w domu. Nowe natomiast przydają się wtedy, gdy w rodzinie szykuje się ważna impreza lub gdy maluch zaczyna przedszkole lub szkołę. Najważniejsze natomiast to to, aby nie stracić zdrowego rozsądku podczas kupowania ubranek dla swoich pociech. Bardzo łatwo zapomnieć o kwestiach najważniejszych i zdecydować się na kupowanie ubranek bez konkretnego celu. Dlatego aby tego uniknąć, przed zakupami warto zadać sobie pytanie: „Jaki rodzaj ubrań jest dziecku najbardziej potrzebny?”ubrania dla dzieci

  1. Na początku zastanów się dokładnie nad potrzebami swojego dziecka. Niemowlęta bardzo szybko rosną i z pewnością tutaj możesz sobie pozwolić na oszczędność. Świetnie sprawdzą się secondhandy w poszukiwaniu odpowiednich ciuszków. Możesz również zapytać znajomych lub dalszej rodziny czy nie mają niepotrzebnych ubranek.
  2. Używane ubranka dla dzieci cieszą się ogromną popularnością. Nie musisz się martwić o plamy czy o to, że z używanej bluzki spierze się nadruk. Używane ubranka powodują mniejsze obawy i nie wymagają specjalnych preparatów czyszczących.
  3. Używane ubranka to koszt kilku złotych, podczas gdy za nowe trzeba zapłacić nawet kilkadziesiąt. Samodzielnie przekalkuluj co Ci się bardziej opłaca i wybierz się z mężem na zakupy.
  4. Decyzja o zakupie ubranek nowych lub używanych powinna być uzależniona od Twojego budżetu. Jeśli wolisz zaoszczędzić na tej kwestii – wybierz ubranka dla dzieci, które są używane. Jeśli wolisz aby Twoje dziecko dobrze wyglądało i miało więcej ubrań możesz kupić mu nowe ciuszki.
  5. Decydując się na kupno ubranek używanych jest bardziej ekologiczną mamą. Bycie eko jest trendy, dlatego warto się nad tym zastanowić i podjąć właściwą decyzję.
  6. Dziecko bardzo szybko wyrasta z ubrań i im jest mniejsze tym bardziej nie rozumie, że bawiąc się (szczególnie na dworze) lub w domu niszczy ubranka np. szurając nimi po podłodze. Jeśli kupisz używane, na pewno nie będzie Ci ich szkoda. W przypadku nowych ubranek jest nieco inaczej.
  7. Jeśli zdecydowałaś się na kupno odzieży używanej, nie kupuj poplamionych ubrań, nawet takich, które kuszą niską ceną. Nigdy nie kupuj używanych śpioszków i używanej bielizny.
  8. Zawsze przed zakupem pomyśl dwa razy, czy aby na pewno Twoje dziecko potrzebuje tak wielu ubrań.
  9. Kupuj nowe ubranka zawsze wtedy, gdy wiesz, że będzie Cię na to stać. Zazwyczaj o wiele lepiej wziąć ubranka o rozmiar większe, ponieważ dziecko szybko dorasta.
  10. Jeśli masz dużo starych i nieużywanych ubranek postaraj się wybrać na wymianę ciuchów, podczas której wymienisz stare ubranka na inne, używane i będziesz mogła odświeżyć szafę swojego dziecka.ubranka dla dzieci na zimę

Musisz wiedzieć, że ubranka dla dzieci wymagają poważnych i rozsądnie podejmowanych decyzji. Wszystko jest zależne od Twojego budżetu, a także tego, jaki rodzaj ubranek preferujesz dla swojego dziecka.

 Image courtesy of imagerymajestic,stockimages at FreeDigitalPhotos.net