TOP10: Jak wybrać najlepszy wózek dla dziecka? Mini ranking

wózek dla dziecka

Zadajesz sobie pytanie jaki wózek dla dziecka wybrać? Sprawdź nasz mini ranking najlepszych modeli!

Jednym z najważniejszych dylematów przyszłych rodziców jest zakup wózka. Czy jesteś gotowa na to wyzwanie? Dziecko od momentu narodzin spędza w wózku sporą ilość czasu, dlatego wózek dla dziecka to decyzja pełna wielu wątpliwości. Wymaga ona również przeanalizowania własnych wymagań czasami z dystansu.

Kupując wózek musisz wiedzieć, że nie warto gonić za modą, gdyż moda się zmienia i to co modne, nie zawsze znaczy idzie w parze z najlepszym.  Spodziewasz się z dziecka i potrzebujesz wygodnego wózka, który spełni Twoje wymagania, ale też będzie odpowiadał dziecku? Sprawdź czym się kierować, zanim sfinalizujesz transakcję!


SZUKASZ ORYGINALNYCH KLASYCZNYCH WATERWIPES? Takich, które mają więcej wody i nie są biodegradowalne? KLIKNIJ I KUP najlepszą wersję Water Wipes


 

 

 Pierwszy wózek dla dziecka, czyli co warto wiedzieć przed wyprawką?

Istnieje przekonanie, że najlepszy wózek dla dziecka to taki, który jest dla niego wygodny, funkcjonalny dla rodzica i zapewniający największe bezpieczeństwo. Często jednak szukając takiego, trafisz na ceny, które niekoniecznie będą adekwatne dla Twojego budżetu i być może czasami staną się nieosiągalne. Ale to nic. Nie oznacza to przecież, że idealny wózek dla dziecka  jest poza Twoim zasięgiem. Także skromniejszy budżet pozwoli Ci kupić spacerówkę dla dziecka, która może być komfortowa, bezpieczna i tania!

Zanim jednak go znajdziesz, minie trochę czasu, dlatego przyda Ci się zapas cierpliwości. Najczęściej wózki wielofunkcyjne są znane jako spacerówki lub gondole. Na tym etapie powinnaś przeanalizować jaki rodzaj czterech kółek dla dziecka będzie najlepszy (choć wiadomo, że warto zainwestować zarówno w gondolę jak i spacerówkę) oba są bardzo przydatne).

Gondoli zwykle używa się przez pierwsze sześć miesięcy, natomiast spacerówka przydatna jest na kolejne lata i towarzyszy dziecku w najważniejszym etapie rozwoju, dlatego jej zakup jest priorytetem.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji powinnaś nauczyć się analizować poszczególne modele wózków dziecięcych na rynku, aby łatwiej je rozpoznawać i szybciej podjąć odpowiednią decyzje, której  nie będziesz żałować. Wózek dla dziecka jest bardzo ważny, więc trzeba poświecić na to sporo czasu zanim znajdziemy ten, który będzie spełniał nasze oczekiwania. Jesteś ciekawa na co zwracać uwagę?

Wózek dla dzieci – cechy charakterystyczne, które ułatwią Ci wybór!

Zacznij od rozglądania się za modelami, które mają odpowiedni atest gwarantujący bezpieczeństwo użytkowania. To także zaufany symbol nadawany produktom wysokiej jakości i przyznawany przez Państwowy Zakład Higieny. Rozpoznasz go po trójkącie i dużej literce B! Następnie zwróć uwagę na hamulce jakie ma wybrany przez Ciebie wózek dla dziecka. Doskonały będzie taki model, który posiada hamulec zabezpieczający oba koła naraz (to bardziej bezpieczne i wygodniejsze).

Przed zakupem warto wykonać test idealnego wózka, najlepiej wykorzystując do tego jakąś pochyłą powierzchnię. Wtedy doskonale sprawdzić działanie wybranego modelu i będziesz pewna, w 100%,  który jest odpowiednio dopasowany do Twoich potrzeb. W ten sposób sprawdzisz skuteczność hamulców i będziesz w 100 % pewna działania wybranego modelu.

Czy wiesz czym jeszcze powinien charakteryzować się idealny wózek dla dziecka, abyś była zadowolona z jego użytkowania? Zwróć uwagę na kwestię amortyzacji i blokadę kół. Najlepiej sprawdzą się modele, które mają funkcję blokowania dwóch kół jednocześnie. Ważny jest też stelaż wózka (tutaj najlepsze są te aluminiowe).

Najlepszy wózek dla dziecka  to taki, który ma również regulowaną rączkę, co pozwala na wygodne prowadzenie. Jest to także ważna rzecz dla rodziców różniących się między sobą wzrostem. Przydatne są też wózki mające zamontowany kosz na zakupy. Tutaj przeczytasz więcej o cechach wózka idealnego.

Wybierasz wózek dla dziecka? Oto 10 najpopularniejszych modeli!

  1. X-Lander pod względem popularności nie ustępuje miejsca innym modelom, ponieważ przez większość mam jest uważany za najlepszy i to właśnie on zdobywa w naszym rankingu zaszczytne pierwsze miejsce! Jest to bardzo wygodna spacerówka, dla wszystkich rodziców, którzy cenią wygodę i bezpieczeństwo swojego maluszka. Na podziw zasługuje również niesamowita lekkość (niecałe 7 kg!)  wózka a także oparcie, które możemy dowolnie skonfigurować. Za ten model zapłacimy 1600 złotych, ale naprawdę warto!
  2. Nieco droższy jest model wielofunkcyjny X-Lander XA, ale dzięki temu że to typ wózka 2 w 1 mamy do dyspozycji i gondolę i spacerówkę, więc warto dołożyć tylko 100 zł do tej inwestycji.
  3. Jeśli nie chcemy gonić za modą i wolimy zaoszczędzić na dziecięcej wyprawce aż 650 złotych to warto zwrócić uwagę na model o nazwie Baby Jogger City Mini. Jego koszt oscyluje w granicy od 1000 – 1050 złotych. Zaletą jest niewyobrażalna łatwość składania a także lekkość, co naprawdę jest ważne dla rodziców ceniących komfort i praktyczność. Jest to wózek trzykołowy, ale ma bardzo dobrą amortyzację, dzięki czemu chroni malucha przed urazami. Zdecydowanie świetna propozycja dla bardzo aktywnych rodziców.
  4. Najtańszą propozycją (szczególnie dla oszczędnych rodziców) jest wózek o nazwie EasyGo Milo. Jego koszt to tylko 200 zł i z wyglądu przypomina on typową spacerówkę. Plus? Świetne pasy, zapewniające dziecku bezpieczeństwo i możliwość regulacji.
  5. Jeśli chcemy mieć wózek w podobnej cenie to warto sprawdzić jak się sprawuje PegPerego Pliko Mini. Za ten model zapłacimy ok. 600 zł. Plusem jest to, że wózek po złożeniu nie zajmuje dużo miejsca i zmieści się w bagażniku każdego auta. To świetna opcja dla Ciebie, jeśli dużo podróżujecie z dzieckiem.
  6. Tańszy od powyższego modelu jest oczywiście Caretero Maximus. Za ten model zapłacisz tylko 405 zł. Model ma bardzo dobrej jakości szelki, które zapewnią dziecku bezpieczeństwo w najtrudniejszych warunkach. Lekkość a zarazem doskonała konstrukcja wózka zapewniają też łatwe prowadzenie wózka.
  7. Kolejną z tańszych wózkowych alternatyw jest zakup dobrej spacerówki 4Baby Shape. Cena jest naprawdę bardzo kusząca, bo wynosi tylko 245 złotych. Do dyspozycji mamy bardzo dobrą amortyzację, regulowane oparcie, możliwość konfiguracji barierki w wózku,
  8. Nieco droższym modelem jest 4Baby Izzy, którego koszt zaczyna się od 810 złotych. Ten model ma wykonany stelaż z aluminium, dzięki czemu zachwyci Cię swoją lekkością. To także wygoda dla Ciebie, bo rączka wózka jest regulowana, podobnie jak siedzisko dla maleństwa. Dodatkową ochronę stanowią pasy bezpieczeństwa.
  9. Jeśli szukasz dobrej i taniej spacerówki sprawdź spacerówkę Coneco Joker, która również jest wyposażona w regulowane oparcie i ma bardzo dobre pasy bezpieczeństwa. Jej cena waha się w granicy od 170 do 180 złotych.
  10. Ostatnim modelem w naszym rankingu jest Espiro Atlantic. To gondola dość dobrej klasy, która kosztuje ok. 890 złotych. Jej atutem jest świetna amortyzacja, wygoda i lekkość.

Analizując dokładnie nasz mini ranking, na pewno będziesz pewna jaki wózek dla dziecka wybrać i dokonasz słusznego wyboru. Koniecznie sprawdź, jak radzi sobie każdy model w praktyce, zanim zdecydujesz się na ostateczny zakup! Zobacz też inne modele wózków dla dziecka, które są polecane. Powodzenia!