TOP10: Sposoby na tanie wakacje w Europie

sposoby na tanie wakacje

Na samą myśl o urlopie, uśmiechasz się? Zasługujesz na odpoczynek! Poznaj nasze sposoby na tanie wakacje w Europie

Wakacje to ten właściwy czas, kiedy możesz pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i zdecydować się na wakacyjny relaks! Dlatego tanie wakacje warto spędzić z dobrym humorem! Przestań odkładać swoje marzenia o wypadzie do któregoś z europejskich miast tylko dlatego, że masz skromne fundusze!

Jesteś w stanie wyjechać na dobre wakacje dokładnie z kwotą, którą masz odłożoną na ten cel. A jeśli jeszcze nie zaczęłaś odkładać, nic straconego! Najwyższa pora zacząć i poznać nasze sposoby na tanie wakacje w Europie. Zdradzimy Ci jak!

chusteczki dla dzieci alergicznych

Sposoby na tanie wakacje po Europie, czyli jak wyjechać nie tracąc fortuny!

Najpierw przestań gorączkowo myśleć w kategoriach “Czy Cię stać na tanie wakacje po Europie?”. Na chłodno oszacuj swoje bieżące wydatki i zastanów się nad tym, od czego możesz zacząć. Bywa, że nic od razu nie przyjdzie Ci do głowy i odłożysz swoje plany wakacyjne na ostatnią chwilę, ale wiedz, że lepiej wziąć teraz sprawy w swoje ręce i skupić się na tym co naprawdę ważne, czyli na Twoim odpoczynku!

Jak się do tego zabrać, aby wakacje zorganizować szybko, z sensem i dopilnować, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik? Najpierw zacznij od odwiedzenia stron internetowych kilku biur podróży. Często oferty last minute cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na cenę a także dodatkowe atrakcje.

Uwaga: Możesz upolować wyjazd tygodniowy na jedną z greckich wysp za niecałe 1000 złotych na osobę! I to all inclusive! To nie żart!

Dobrym pomysłem na to, abyś zaczęła myśleć poważnie o wyjechaniu na europejskie wakacje jest przeanalizowanie ofert biur podróży. Często w okresie przedwakacyjnym możesz liczyć na spore rabaty, które są po to, aby nie tylko zachęcić Cię do skorzystania z oferty, ale również po to,a byś mogła sporo zaoszczędzić. Jednak jeśli zdarzy Ci się sytuacja, że oferta danego biura turystycznego nie będzie dla Ciebie zbyt atrakcyjna, wtedy możesz zaryzykować i zdecydować się na samodzielne zorganizowanie swoich europejskich wakacji. Pamiętaj też, aby nie korzystać z ofert biur, które tylko pośredniczą w sprzedaży ofert wakacyjnych.

Pewnie zapytasz: Jak mam to zrobić, czyli jak samodzielnie zorganizować tanie wakacje? Nasze triki i sposoby na tanie wakacje w Europie

Dawniej wyobrażałaś to sobie tylko na filmach? Czas na starcie z rzeczywistością. Możesz nocować w sprawdzonych hostelach lub dołączyć do świetnego portalu o nazwie CouchSurfing, na którym znajdziesz ludzi (nie tylko z Europy) oferujących możliwość bezpłatnego noclegu u siebie. Ponadto musisz wiedzieć, że to fantastyczna możliwość poznania europejskich przysmaków, dlatego warto dołączyć do takiej społeczności. To świetna szansa na nawiązanie nowych znajomości a także odwiedzenie wielu ciekawych miejsc za 0 zł! Ponadto Europę możesz odkrywać planując swoją wycieczkę krok po kroku. Dowiedz się jakie atrakcje są w pobliżu miasta, do którego chcesz się udać i zrób sobie listę, gdyż wtedy o wiele łatwiej rozpocząć zwiedzanie. Twój dzień będzie też lepiej zorganizowany i unikniesz nie tylko stresu, ale i wielu przykrych niespodzianek. Dobrym pomysłem jest również oszczędność na jedzeniu. Więc zwróć uwagę na tą kwestię wydatków na żywność, szczególnie jeśli wiesz, że nie masz wygórowanych oczekiwań i nie potrzebujesz jadać w miejscach popularnych np. w centrum miast europejskich, gdzie ceny są naprawdę wysokie.

Co będzie potrzebne na komfortowe i tanie wakacje?

Przygotuj najpotrzebniejsze rzeczy: dowody osobiste (koniecznie sprawdź ważność każdego z nich!), mapy, nawigację (jeśli planujesz podróż samochodem), leki przeciwbólowe, latarkę, namiot, pieniądze, kapelusz, kremy do opalania, dodatkowe leki (jeśli Ci potrzebne). Dobrym pomysłem na pierwsze dni podróży są kanapki, które można wcześniej przygotować. Nie zapomnij również o tym, aby przed planowanymi wakacjami wybrać się do biura swojego operatora komórkowego, aby ustalić ceny połączeń za granicą. Wtedy o wiele łatwiej możemy wszystko zorganizować. I przede wszystkim najważniejsze, co powinnaś sobie uświadomić to to, że nie możesz się bać! Warto czasem zaryzykować, aby przeżyć tanie wakacje, ale pełne wielu niespodzianek!