Rodzaje mlek modyfikowanych – Przydatne informacje dla mam 2016

rodzaje mlek modyfikowanych

Coraz więcej mam, które nie mogą karmić piersią, zastanawiają się nad rozpoczęciem karmienia swojego dziecka przy pomocy mleka modyfikowanego. Co zatem powinnaś o nim wiedzieć zanim przeanalizujesz rodzaje mlek modyfikowanych?

Rodzaje mlek modyfikowanych są przeznaczone dla kobiet, które nie mogą karmić piersią i w związku z tym szukają godnego, zastępczego pożywienia dla swojego maluszka. Gdy zastanawiasz się nad tym, jak uporać się z kwestią żywienia swojego niemowlęcia masz do wyboru dwa wyjścia. Pierwszym z nich jest podjęcie regularnego karmienia piersią, jeśli jesteś zdolna do jego produkcji. Jeśli jednak z określonego powodu nie możesz produkować pokarmu warto skłonić się ku zastępczej opcji i przeanalizować jakie rodzaje mlek modyfikowanych masz do dyspozycji.  Rodzaje mlek modyfikowanych zostały opracowane bardzo starannie przez ekspertów z doświadczeniem, po to, aby zapewnić najwyższe bezpieczeństwo stosowania mamom i noworodkom. Wybranie odpowiedniego mleka modyfikowanego dla swojego dziecka to połowa sukcesu.  To bardzo ważne, dlatego wybór nie może być poddany zupełnemu przypadkowi.

Karmienie dziecka to bardzo poważne przedsięwzięcie wymagające ostrożności, troski i ogromnego poświęcenia każdej mamy. Ze względu na naturalność takiego pokarmu i zarazem jego pełnowartościowość, taka metoda karmienia jest zdecydowanie rekomendowana przez wiele kobiet i zalecana przez producentów dziecięcego pożywienia. Mamy karmiące piersią zdecydowanie mogą być dumne, gdy są zdolne do tego, aby podarować dziecku swój pokarm dostarczający mnóstwo białka i wartościowych składników. To właśnie one przekładają się na energię i zdrowie dziecka. Ponadto taki sposób żywienia,  buduje więź z dzieckiem już od momentu urodzenia, a maluch może odczuwać bliskość mamy przez cały czas, co pozwala mu się uspokoić.

chusteczki dla dzieci alergicznych

Rodzaje dostępnych w Polsce mlek modyfikowanych dla dzieci i niemowląt

Rodzaje mlek modyfikowanych są na tyle zróżnicowane, że każda mama, która nie karmi piersią wybierze coś odpowiedniego dla siebie i dla swojego maluszka. Bardzo istotny jest fakt, że rodzaje mlek modyfikowanych w Polsce tworzone przez producentów zawierają zmniejszoną zawartość białka i mnóstwo wartościowych, nienasyconych kwasów tłuszczowych, które są też obecne w naturalnym pokarmie każdej mamy. Dodatkowo dzięki obniżonej zawartości białka, każde dziecko z tendencją do nietolerancji laktozy zyskuje większą tolerancję pokarmową i o wiele szybciej je przyswaja bez ryzyka jakichkolwiek problemów trawiennych. W związku z tym, zastanawiając się czy warto je wybrać dla swojego szkraba powinnaś wiedzieć, że to słuszna decyzja.rodzaje mlek modyfikowanych

1. Mleka specjalistyczne

W tej grupie mlek modyfikowanych można wyróżnić produkty, które charakteryzują się unikatowym składem i są dedykowane dla dzieciom o specjalistycznych potrzebach żywieniowych. Jeśli Twoje dziecko cierpi na liczne reakcje alergiczne lub nie toleruje laktozy możesz mu pomóc, podając regularnie i zgodnie z zaleceniami producenta specjalistyczne mleko modyfikowane. Do grona mlek specjalistycznych zaliczają się również mleka krowie, po odpowiedniej modyfikacji, aby dziecko łatwiej trawiło krowie białka i przyswajało niezbędną gamę wartościowych składników.

  • Mleka hipoalergiczne – Szczególnie rekomendowane dla małych alergików lub dzieci, które wykazują szczególną nietolerancję laktozy. Martwisz się o wystąpienie alergii u swojego bobasa? Już nie musisz! Na zawsze możesz pożegnać się ze swoimi obawami. Wystarczy sięgnąć po odpowiednie mleko o właściwościach hipoalergicznych, aby Twoje dziecko cieszyło się zdrowiem przez cały czas. Rekomendowane dla maluszków w pierwszym półroczu życia. Aby skutecznie uniknąć alergii zaleca się regularne stosowanie hipoalergicznego mleka modyfikowanego, mając na uwadze wskazówki producenta dotyczące stosowania. Dodatkowo jeśli wcześniej, w Twojej rodzinie ktoś miał problemy alergiczne istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twoje dziecko również je może mieć. Jeśli je posiada – rozwiązaniem będzie oczywiście podawanie mu odpowiedniego mleka.  Mleko hipoalergiczne bardzo łatwo rozpoznać, zwykle jest oznaczone symbolem HA.

Przykłady: Nan OptiPro HA, Bebilon HA z Pronutrą.

  • Mleka antykolkowe –  Twój maluszek często ma problemy z kolkami? Mleka antykolkowe powstały po to, aby na zawsze pokonać ten problem. Ułatwiają walkę z bolesnymi dla dziecka kolkami, skutecznie je likwidując i zapobiegając powstawaniu kolejnych. Wyróżnia je często obniżony poziom laktozy, dzięki czemu maluszek szybciej trawi pokarm bez ryzyka wystąpienia kolek. Poznasz je po symbolu AH.

Przykłady: Bebilon Comfort 1 i 2, Bebiko Comfort

  • Mleka przeciw ulewaniu pokarmu – Jeśli Twojemu maluszkowi podczas karmienia zdarza się ulewać pokarm teraz możesz w prosty sposób temu zapobiec! Wystarczy, że kupisz specjalistyczne mleko modyfikowane zapobiegające ulewaniom pokarmów. Taki rodzaj produktu zazwyczaj posiada symbol AR i wyróżnia się właściwościami antyrefluksowymi. Co oznacza, że mleka z tej kategorii są również odpowiednie dla dzieci, którym dokucza refluks żołądkowy. Ponadto takie mleka charakteryzują się tym, iż w ich składzie znajduje się zwykle mączka chleba świętojańskiego ułatwiająca trawienie.

mleko modyfikowane antykolkowePrzykłady: NAN Expert AR, Bebilon AR, Enfamil AR, Humana AR.

  • Mleka Comfort – Ułatwiające zasypianie dziecka i rekomendowane w sytuacjach, gdy maluszek miewa problemy z zaśnięciem. Rekomendowany również wtedy, gdy dziecko ma kolkę. Możesz też skorzystać z mlek, których skład zawiera kleik ryżowy, dzięki czemu  są one bardziej sycące i zapobiegają nocnemu uczuciu głodu, regulując długość snu dziecka.

Przykłady: Bebilon Comfort, Bebiko Comfort

2. Mleka początkowe 

Idealne dla dzieci od momentu urodzenia. Zwykle ich celem jest wzmocnienie narządów wewnętrznych i wsparcie układu odpornościowego oraz nerwowego. Mogą zawierać również żywe kultury bakterii Bifidus BL. Większość z nich zawiera też wartościowe prebiotyki, które pomagają dziecku prawidłowo dorastać.

Przykłady: wszystkie mleka oznaczone literą 1

Rodzaje mlek modyfikowanych na rynku w Polsce są zróżnicowane i czasami wiele mam ma problem jakie wybrać dla swojego dziecka. Najważniejsze jest to, aby kierować się potrzebami swojego ukochanego dziecka i pomóc mu w zdrowym dorastaniu. Z pewnością dokonasz odpowiedniego wyboru!

*Karmienie piersią jest najbardziej właściwym sposobem żywienia niemowląt. Mleka początkowe oznaczone symbolem “1” są odpowiednie dla niemowląt od urodzenia, w przypadku gdy nie są karmione piersią. Poradź się lekarza w sprawie wyboru mleka modyfikowanego. Doradzi on, jaki rodzaj mleka będzie najlepszy dla Twojego dziecka w zależności od jego wieku i potrzeb organizmu. Przeglądając tą stronę, zgadzasz się i chcesz przeglądać informacje dotyczące mlek początkowych oraz specjalistycznych.