10 pomysłów na prezenty świąteczne dla dzieci w wieku szkolnym

10 pomysłów na prezenty świąteczne dla dzieci w wieku szkolnym

prezenty świąteczne dla dzieci

Półki sklepowe aż uginają się od zabawek i pomysłów na prezenty świąteczne dla dzieci w wieku szkolnym. Co wybrać, żeby sprawić dziecku radość?

Z kupnem prezentu dla dziecka – zwłaszcza nie swojego – mamy zwykle spory problem. Sklepy oferują ogromny wybór zabawek, gier, a nawet sprzętu sportowego czy instrumentów muzycznych dla dzieci. Ale dzieci są wymagające – chcą mieć takie zabawki, jak ich rówieśnicy – koledzy i koleżanki w szkole i jeśli nie wiemy, co jest teraz na topie, wybór prezentu może sprawić problem. Na szczęście jest kilka patentów na uniwersalne prezenty świąteczne dla dzieci, czyli takie, które sprawdzą się bez względu na modę. Oto nasze propozycje.

Prezenty świąteczne dla dzieci w wieku szkolnym – szkoła podstawowa

 1. Duży zestaw kredek, mazaków, farb – to zawsze dobry prezent, niezależnie od tego, czy dziecko ma już podobny zestaw czy nie.
 2. Tablica i kredy – mimo że tablica zaczyna kojarzyć się głównie ze szkołą, nadal jest świetnym prezentem dla dziecka w szkole podstawowej. Tym bardziej, że maluchy w tym wieku uwielbiają… bawić się w szkołę i wcielać w rolę nauczycieli.
 3. Zestawy edukacyjne – dzieciom w tym wieku może spodobać się zabawa w „małego chemika” lub „małego lekarza” – a przy okazji taka zabawka rozwija ich pasje.
 4. Gry planszowe – dzieci w wieku szkolnym mogą bawić się w kalambury, grać w Monopoly, a nawet gry do nauki języka angielskiego.
 5. Gry komputerowe – czy tego chcemy czy nie, ośmio- czy dziesięciolatki chętnie spędzają czas przed komputerem, grając w ulubione gry. Podarowanie dziecku gry komputerowej może być najlepszym prezentem, jaki maluch może sobie wyobrazić.

Czego nie kupować? Nie zawsze dobrym pomysłem na prezent są tak chętnie kupowane, zwłaszcza przez starsze pokolenia, encyklopedie i słowniki. Dzieci w tym wieku oczekują pod choinką głównie zabawek a nie książek, które mogą przydać im się w szkole.

Prezenty świąteczne dla dzieci w wieku szkolnym – gimnazjum

 1. Piłka lub inny sprzęt sportowy – jeśli poszukujesz prezentu dla chłopca, kup mu sprzęt sportowy zgodny z jego zainteresowaniami. Prawie każdy chłopak w wieku gimnazjalnym chętnie gra w jakąś piłkę – czy to nożną czy koszykówkę czy siatkówkę. A może trenuje sztuki walki? Nowe kimono może być dobrym pomysłem na prezent.
 2. Płyta lub bilet na koncert ukochanego zespołu – dzieciaki w wieku gimnazjalnym mają swoich muzycznych idoli, zwłaszcza nastolatki często przeżywają pierwszą miłość do jakiejś gwiazdy. Jeśli znasz sympatie dziecka, kup mu bilet na koncert idola, płytę czy książkę ulubionej gwiazdy.
 3. Elektronika – jeśli na prezenty świąteczne dla dzieci w wieku szkolnym możesz przeznaczyć więcej pieniędzy, poszukaj czegoś w sklepie z elektroniką. Tablet, czytnik e-booków, odtwarzacz mp3 – to gadżety, którymi nie pogardzi żaden nastolatek.
 4. Książka – wbrew pozorom są jeszcze nastolatki, które chętnie czytają – potwierdza to sukces wielotomowego Harrego Pottera. Zanim wybierzesz książkę w prezencie, dowiedz się, co chciałoby przeczytać dziecko, któremu prezent kupujesz.
 5. Bony podarunkowe – nastolatki niekiedy najbardziej cieszą się, gdy dostaną pieniądze, a ponieważ nie każdy chce aż tak bardzo iść na łatwiznę, być może lepszym pomysłem będą bony podarunkowe do jakiegoś sklepu. Dobrym wyborem jest Empik, bo można tam kupić nie tylko książki, ale i płyty, filmy, artykuły plastyczne, kalendarze i artykuły papiernicze, a nawet artykuły do domu.

Czego nie kupować? Nastolatkom nie kupuj w prezencie ubrań, chyba że chodzi o twoje dziecko i dobrze wiesz, jaki ma styl albo wspólnie wybierzecie się na zakupy.

I na koniec dodatkowa wskazówka – kupując prezenty świąteczne dla dzieci w wieku szkolnym możesz skorzystać z Internetu i Facebooka – jeśli dziecko ma profil na portalu społecznościowym, możesz z niego dowiedzieć się, czym się interesuje, a to ułatwi ci prezentowe zakupy.

Jeżeli szukasz prezentu dla dziecka do lat 3 zajrzyj do naszych propozycji.

 • Pingback: Prezenty gwiazdkowe dla nastolatków - nasze typy na święta()