TOP 10 powodów na powrót do pracy po macierzyńskim

powrót do pracy po macierzyńskim

Pracująca mama a powrót do pracy po macierzyńskim. Czy to codzienność? Czy to możliwe?

Był czas, gdy po urodzeniu dziecka przeszło Ci przez myśl, aby wrócić do pracy? Jeśli odczuwasz pewnego rodzaju tęsknotę za czymś, czym dawniej się zajmowałaś to dobra wskazówka.

Jeśli Twoje dziecko jest już nieco starsze, spokojnie możesz sobie powiedzieć, że to najwyższy czas na zmiany i powrót do pracy. Pracująca mama to kobieta silna, niezależna, ale też taka, która nie zaniedbuje swoich dzieci. Dlatego nie myśl takimi kategoriami, że praca oznacza wyrzeczenia. Wystarczy się dobrze zorganizować, aby udało Ci się wszystko pogodzić! Płynny powrót do pracy po macierzyńskim da się zrobić.


SZUKASZ ORYGINALNYCH KLASYCZNYCH WATERWIPES? Takich, które mają więcej wody i nie są biodegradowalne? KLIKNIJ I KUP najlepszą wersję Water Wipes


 

 

Pracująca młoda matka nie oznacza od razu karierowiczki zapominającej o dziecku!

Jeśli jesteś z tych mam, które marzą o pójściu do pracy, ale boją się zostawić dzieci pod opieką osoby z doświadczeniem lub babci w obawie, że coś pójdzie nie po ich myśli to znak, abyś przestała się zamartwiać i skupiła na tym, co jest naprawdę ważne. Mama pracująca nie przejmuje się dziećmi, które potrafią sobie poradzić i są na etapie uczenia się samodzielności.

Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim jest prostszy niż myślisz!

To znak, aby najwyższa pora na to, aby stopniowo zająć się też pracą, ale wiadomo, żeby nie przesadzać i nie spędzać w biurze po 12 godzin dziennie, bo dzieci też potrzebują Twojego czasu. To naprawdę łatwe, aby pogodzić macierzyństwo z pracą zawodową, a wszystko leży w Twoich rękach.

To kwestia odpowiedniego czasu pracy, organizacji i zaplanowania wszystkiego dokładnie. Ponadto przed Tobą wyzwanie – czas na zmianę myślenia! Bo to, że chcesz wrócić do pracy na pewno nie zmieni Cię jako człowieka. I nie zmieni tego, że jako matka będziesz kochała swoje dzieci i poświęcała im czas. Nie wszystkie mamy to karierowiczki!

Powody, dla których warto wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim

Jeśli chcesz wrócić do pracy to na pewno masz ku temu kilka konkretnych powodów, które są silną motywacją do zmian i sprawiają, że decydujesz się na ten nie lada łatwy krok.

Przede wszystkim każda mama pracująca chce być niezależna finansowo od swojego mężczyzny i jeśli czujesz że brakuje Ci pieniędzy na swoje wydatki lub chcesz odciążyć swojego partnera pod tym względem to naprawdę jest już jakiś punkt zaczepienia. Tu przeczytasz, o tym jakie prawa ma każda powracająca do pracy młoda mama. A teraz przeanalizuj szczególnie korzyści, które być może przekonają Cię, że powrót do pracy to właściwa decyzja!

1. Dodatkowe finanse – Jeśli macie problemy finansowe to pozyskanie drugiego dochodu może uratować Waszą sytuację. Często jednak pracujące kobiety chcą mieć dodatkowe pieniądze dla siebie, które mogą przeznaczyć na dowolny cel.

2. Niezależność – Chcesz mieć swoje pieniądze, którymi będziesz mogła swobodnie zarządzać? To jest niezależność, której potrzebujesz!

3. Spełnienie zawodowe – Każda mama pracująca chce czuć się spełniona, gdy decyduje się na pogodzenie macierzyństwa z aktywnością zawodową! To naprawdę możliwe!

4. Powrót do czegoś, co lubisz – Jeśli wcześniej lubiłaś swoją pracę, czułaś się w niej dobrze i chciałabyś do tego wrócić to masz kolejny powód, do tego, aby zmotywować się i powrócić do tego!

5. Sukcesy – To naturalny etap zawodowy, jeśli dajesz z siebie wszystko i robisz wszystko co tylko możliwe, aby zawsze stawać na wysokości zadania.

6. Przywileje – Jako powracaja do pracy mama po urlopie macierzyńskim masz kilka przywilejów. Przede wszystkim masz prawo do urlopu macierzyńskiego, a gdy się skończy możesz nadal korzystać z przywilejów, czyli ustanowić opiekę nad dzieckiem korzystając z prawa do urlopu wychowawczego. Jeśli karmisz piersią masz dwie przerwy po 30 minut lub możesz wyjść wcześniej z biura.

7. Łączenie przyjemnego z pożytecznym – To szansa na wiele możliwości. Godzisz bycie matką z byciem kobietą aktywną zawodowo.

8. Specjalna ochrona – Jako mama w pracy masz specjalną ochronę. Jeśli pracujesz na etacie Twój pracodawca przez kilka lat nie może Cię zwolnić. To bardzo dobre zabezpieczenie.

9. Wsparcie – W pracy na pewno czekają na Ciebie ludzie, którzy stęsknili się za Twoją obecnością. Powrót do pracy

10. Wyrozumiałość – W pracy jeśli jesteś mamą karmiącą możesz liczyć na wsparcie u szefa, który na pewno zrozumie, że są sprawy ważne i ważniejsze.

Przestań się obawiać! Zacznij działać! Powrót po urlopie macierzyńskim może być doskonałą szansą rozwoju!

Szykujesz się już od jakiegoś czasu na powrót do pracy? Jako pracująca młoda mama nie musisz mieć wątpliwości, obaw czy wyrzutów sumienia z powodu tak podjętej decyzji. W gruncie rzeczy, po pewnym czasie dojdziesz do wniosku, że była ona słuszna!

Opowiedz mi, jak udało Ci się pogodzić uroki macierzyństwa z powrotem do pracy w komentarzu!