Wybierasz się w podróż z dzieckiem? Zaplanuj ją teraz!

podróż z dzieckiem

Podróżowanie z dzieckiem jest wspaniałe! Nie ważne czy samochodem, samolotem czy pociągiem!

Planujesz wspólną podróż z dzieckiem i zastanawiasz się jak będzie ona wyglądała? Chcesz aby dziecko nie nudziło się w samochodzie i aby Cię nie dekoncentrowało?

Zrób wszystko aby je czymś zająć na czas podróży i spraw, aby było grzeczne. Podróżowanie wspólne może być wspaniałym doświadczeniem pod warunkiem, że zrobisz wszystko, aby było też bezpieczne. Jak się przygotować?


SZUKASZ ORYGINALNYCH KLASYCZNYCH WATERWIPES? Takich, które mają więcej wody i nie są biodegradowalne? KLIKNIJ I KUP najlepszą wersję Water Wipes


 

 

Podróż z dzieckiem jeszcze nie rozpoczęta? O tym musisz pamiętać!

W zależności od celu waszego wyjazdu i miejsca, do którego się wybieracie pamiętaj, ze na pewno w podróży z dzieckiem trafią Ci się sytuacje, których nie przewidzisz. Jednak bezpieczeństwo podczas podróży powinno być dla Ciebie absolutnym priorytetem.

Gdy już sprawdzisz dokładnie czy możesz ruszać w trasę i wszystko jest w porządku z samochodem, nie masz powodów do obaw. Pamiętaj też, ze naprawdę sztuką jest zająć swoje dziecko na czas tak dalekiej podróży. Trudno czasami przewidzieć zachowanie dziecka w podróży, ale jedno jest pewne: jeśli zapomnisz spakować ulubionych gier do torby lub zabawek musisz mieć na uwadze, że dziecko będzie się nudzić i może zacząć być nieznośne, a wtedy to może Cię dekoncentrować podczas jazdy. Dlatego (jeśli masz taką możliwość) o wiele lepszym rozwiązaniem będzie podróżowanie całą rodziną, aby jeden rodzic siedział z tyłu, a drugi prowadził auto. Wtedy o wiele łatwiej uspokoić dziecko i zadbać o to, aby się nie nudziło w czasie trwającej, długiej podróży. Tutaj dowiesz się jak zająć się dzieckiem na czas podróży.

Chyba wolisz być spokojna na czas podróży niż nieustannie patrzeć do tyłu i pilnować swojego dziecka jednocześnie próbując koncentrować się na podróży? Samotna jazda w takich przypadkach może zakończyć się tragicznie, dlatego o wiele lepszym rozwiązaniem będzie podróżowanie w kilka osób. Wtedy jedna osoba pilnuje dziecka, druga prowadzi auto i to jest o wiele lepsze niż decydowanie się na samotną i długą podróż z dzieckiem. Jeśli się na tym skoncentrujesz to na pewno każda Wasza rodzinna wycieczka będzie pomyślna.

Mini poradnik dla rodziców podróżujących z dzieckiem samochodem

Jak więc zorganizować się na tyle, aby urlop i podróż była niezapomnianym i fajnym przeżyciem? Przede wszystkim rozpocznij przygotowania do podróży od właściwego planu i spakowania najpotrzebniejszych rzeczy (w zależności od ilości dni). Pamiętaj, że zawsze lepsza dla Was będzie podróż za dnia niż w nocy. Nie warto zawsze kierować się tym, że dziecko śpi lub że nie ma korków na drodze.

To jednak jazda w ciągu dnia jest bardziej bezpieczna i pozwoli Ci na uniknięcie wielu problemów. Ponadto jeśli Twoje dziecko jest w wieku przedszkolnym to zdecydowanie powinnaś wiedzieć, że podróż z dzieckiem jest lepsza za dnia niż w nocy. Mając małe dziecko podróżowanie z nim nie jest łatwe, szczególnie jeśli dość często wyjeżdżamy i chcemy zabrać maluszka ze sobą. Wtedy warto zrobić wszystko, aby wycieczka była wygodna nie tylko dla nas, ale też komfortowa dla pociechy.

Co możesz więc zrobić aby swojemu dziecku umilić czas podczas podróży?

Oto sposoby:

  1. Czytanie bajek – Jeśli jedziecie we trójkę zawsze jedna osoba może czytać dziecku bajki zajmując siedzenie z tyłu. Maluszek nie tylko czuje się bezpieczniej mając jedno z rodziców przy sobie, ale również nie nudzi się. A czytanie bajek może spowodować, że dziecko po prostu zaśnie, więc to jest bardzo sprytny sposób dla wszystkich rodziców, którzy też chcieliby trochę odpocząć.
  2. Słuchanie muzyki – O tym, że muzyka jest rozwijająca wielu rodziców się przekonało. Warto więc na podróż z dzieckiem zapakować odtwarzacz lub skorzystać z tableta, aby puścić maluchowi coś miłego do ucha.
  3. Gry – Dzieci lubią gry w każdym wieku, maluchy uczą się nowych rzeczy, starszaki pokonują kolejne poziomy, a nastolatków potrafią one po prostu zająć, aby zabić czas w przyjemny sposób.
  4. Oglądanie widoków za oknem – To dobre dla dzieci małych i w wieku przedszkolnym. Możesz zaproponować swojemu dziecku również robienie zdjęć.
  5. Gry zręcznościowe – Na pewno znasz zabawę w kółko i krzyżyk albo papier, kamień i nożyce. Spróbuj zaangażować swoje dziecko w gry, aby przestało myśleć o tym, ile jeszcze zostało czasu do dotarcia na miejsce. Tutaj znajdziesz więcej sposobów.

A gdy dziecko rozrabia…

Podróż z dzieckiem powinna być zaplanowana wcześniej, abyś miała czas na spakowanie walizek i przygotowanie się do niej. Warto, aby w miarę możliwości jechała z Wami druga osoba – jeśli mąż nie może, poproś o pomoc kogoś bliskiego (szczególnie, jeśli macie do pokonania spory dystans).