Macierzyństwo a praca – Jak pogodzić karierę z byciem matką?

macierzyństwo a praca

Macierzyństwo a praca to trudny wybór. Myślisz właśnie nad powrotem do pracy po macierzyńskim? Ale pogodzić karierę z byciem troskliwą i szczęśliwą matką?

Jeśli od dłuższego czasu zastanawiasz się czy powrót do pracy to dobry pomysł dla Ciebie to wiedz, że nie masz nic do stracenia. Macierzyństwo a praca razem to trudna sprawa.

Ale praca to nie tylko szansa na rozwój osobisty i spełnienie zawodowe, ale również odciążenie partnera pod względem finansowym. Od teraz finanse możecie dzielić po równo. Jak pogodzić pracę z macierzyństwem, które również wymaga czasu? Jeśli nadal jednak masz wątpliwości. Warto jednak podjąć wyzwanie i przekonać się, że jesteś w stanie pogodzić pracę i macierzyństwo.


SZUKASZ ORYGINALNYCH KLASYCZNYCH WATERWIPES? Takich, które mają więcej wody i nie są biodegradowalne? KLIKNIJ I KUP najlepszą wersję Water Wipes


 

 

Poznaj powody, dla których warto wrócić do pracy po macierzyńskim. Macierzyństwo a praca – to da się pogodzić!

Wiele mam decyduje się na powrót do pracy po tym, jak dziecko ukończy kilka lat i jest w stanie już zostać z opiekunką. Jako mama w pracy na pewno będziesz tęskniła za swoim dzieckiem w momencie, gdy będziesz pracowała, ale jeśli Wasza dotychczasowa sytuacja finansowa jest ustabilizowana i dajecie radę to warto jeszcze wstrzymać się z powrotem do pracy.

Mimo to, są kobiety, które chcą wrócić do dawnych obowiązków sprzed ciąży i chcą zająć się rozwijaniem swojej dotychczasowej kariery zawodowej. Niekiedy jednak zmusza je do tego trudna sytuacja finansowa lub po prostu brak innego wyjścia.

A gdy wychowujesz dziecko sama i musisz zapewnić mu odpowiednie warunki rozwoju to sytuacja jeszcze bardziej się komplikuje. Jeśli zastanawiasz się nadal czy dasz radę samodzielnie pogodzić pracę zawodową z wychowywaniem dziecka to wystarczy mieć na uwadze to, że zawsze możesz skorzystać z pomocy doświadczonej mamy lub babci albo pomyśleć o żłobku.

Tutaj dowiesz się jak pogodzić pracę i dziecko. Każda mama chciałaby pracować i mieć czas na wychowanie dziecka, ale czasami musi dokonać słusznego wyboru. Jeśli masz mętlik w głowie i z jednej strony bardzo byś chciała wrócić do pracy, aby mieć lepszą sytuację finansową, a z drugiej szkoda Ci dziecka, które potrzebuje matki do tego, aby mieć fantastyczne dzieciństwo.

Macierzyństwo a praca – czy to możliwe pogodzić dobro dziecka i kariery?

Przez pewien czas jest możliwe, abyś powróciła do pracy. A jeśli masz z kim zostawić dziecko pod opiekę to jesteś na wygranej pozycji. Pamiętaj o tym, że nie jesteś w stanie wszystkiego upilnować lub żyć pod linijkę. Zdarzają się nieprzewidziane sytuacje, które mogą zburzyć cały plan i sprawić, że coś wymnie Ci się spod kontroli.

Jak więc ogarnąć macierzyństwo i aktywność fizyczną? Każda mama w pracy potrafi zająć się obowiązkami, ale gdy wraca do domu może nie mieć kompletnie siły na zajmowanie się domem i dzieckiem. W jaki sposób możesz to pogodzić? Oto sposoby:

  1. Prowadź kalendarz – Zapisując wszystko w kalendarzy jako mama w pracy będziesz mieć wszystko pod kontrolą i nic Ci nie umknie. Możesz planować w pracy posiłki dziecka i całej rodziny, myśleć o przyjemnościach, a także dbać o to, kiedy zaplanować wycieczki czy co robić w wolnym czasie.
  2. Zorganizuj się. Lepiej! – Pamiętaj, że od organizacji naprawdę wiele zależy i oszczędzasz swój czas, dlatego jest to ważne, aby mieć naprawdę dużo zaoszczędzonego czasu, który możesz spożytkować nie tylko na codzienne obowiązki, ale również drobne przyjemności.
  3. Rób listy – One sprawią, że planowanie wyjść, spędzania wspólnie czasu z dzieckiem staną się sprawami, które nie tylko będą radosne dla Ciebie, ale także dla pozostałych członków rodziny.
  4. Nigdy nie przynoś pracy do domu – Dom powinien być miejscem, w którym zajmujesz się dzieckiem i sprawami domowymi a nie pracą i zobowiązaniami.
  5. Macierzyństwo to najwspanialszy okres w życiu każdej mamy, dlatego mama w pracy na pewno często myśli o tym, co robi jej dziecko, gdy ona pracuje.
  6. Dzielcie się obowiązkami – Gdy mąż pracuje, Ty zajmuj się dzieckiem, a gdy Ty masz coś pilnego do załatwienia w pracy, poproś aby zajął się maleństwem. Niemal każda mama w pracy stosuje taką taktykę.

Szukając alternatywy…

Sama musisz dokonać tego trudnego wyboru, na co w swoim życiu postawić. Nie da się złapać dwóch srok za ogon. Praca jest ważna, ale macierzyństwo jest ważniejsze. Możesz spróbować pracy z domu lub jeżeli jesteś obrotna i masz pomysł na biznes – to droga stoi otwarta!