Jak szybko schudnąć? Porady i triki

jak szybko schudnąć dieta

W czasie wakacji, tuż przed urlopem wielu z nas zadaje sobie pytanie: jak szybko schudnąć, by na wakacjach wyglądać pięknie? Jest na to kilka sposobów.

Zrzucenie zbędnych kilogramów nie jest łatwe, ale jeśli masz sporą nadwagę, z pewnością chudnięcie będzie dla Ciebie łatwiejsze niż dla kogoś, kto waży tylko trochę więcej, niż wskazują normy. Jedno jest pewne – niezależnie od tego, ile ważysz, schudnąć możesz stosując odpowiedni sposób odżywiania i łącząc dietę z ćwiczeniami fizycznymi.

Restrykcyjna dieta czy zdrowy jadłospis?

W sieci znajdziesz wiele odpowiedzi na pytanie jak szybko schudnąć i wiele propozycji jednodniowych czy dwudniowych diet. Takie diety to na przykład dieta owsiana, w której przez jeden dzień je się tylko płatki owsiane, czy dieta jabłkowa, trwająca dwa dni i polegająca na jedzeniu samych jabłek. Inne szybkie diety to między innymi:


SZUKASZ ORYGINALNYCH KLASYCZNYCH WATERWIPES? Takich, które mają więcej wody i nie są biodegradowalne? KLIKNIJ I KUP najlepszą wersję Water Wipes


 

 

  • Dieta bananowa – pozwala zrzucić nawet 3 kilogramy w 3 dni
  • Dieta kefirowa – 5 dni
  • Oczyszczająca dieta cytrynowa -7 dni

jak szybko schudnąć

Jak łatwo się zorientować, wśród szybkich diet królują tak zwane monodiety, które polegają na spożywaniu głównie jednego składnika, ewentualnie budowaniu całego jadłospisu wokół tego składnika (np. w diecie bananowej oprócz bananów pije się jeszcze mleko, zaś w diecie cytrynowej spożywa się lekkostrawne posiłki i popija je sokiem z cytryny). To sprawia, że szybkie diety mogą stać się z czasem monotonne, a gdy taką dietę zakończymy – może okazać się, że dopadnie nas efekt jojo, czyli wrócimy do wagi sprzed diety. Czy jest na to jakaś rada?

Jak szybko schudnąć bez efektu jojo?

Zdrowszym wyjściem niż stosowanie szybkiej, ale restrykcyjnej diety jest stworzenie zbilansowanego jadłospisu i połączenie takiego zdrowego odżywiania z ćwiczeniami fizycznymi. Co to znaczy zbilansowany jadłospis? To takie dzienne menu, które dostarczać będzie wszystkich niezbędnych składników odżywczych, a jednocześnie nie będzie tuczyć i będzie lekkostrawne. Jeśli chcesz wiedzieć, jak szybko schudnąć, powinieneś przede wszystkim zrezygnować z:

  • Cukru i słodyczy – pamiętaj, że cukier znajduje się także w owocach, więc żeby schudnąć w szybszym tempie, lepiej zastąpić owoce warzywami
  • Napojów gazowanych
  • Tłustych mięs, potraw smażonych – lepiej zastąpić je gotowanymi lub pieczonymi
  • Przekąsek – podjadanie między posiłkami to wróg każdej diety
  • Alkoholu

Słodkie napoje, ale także kawę lepiej zastąpić niegazowaną wodą mineralną. Picie codziennie 2 litrów wody pomoże oczyścić organizm z toksyn, ale także poskromi apetyt i ułatwi powstrzymanie się od podjadania pomiędzy posiłkami.

Aktywność fizyczna wspomaga odchudzanie

Jeśli chcesz, by efekty Twojej diety były widoczne szybko – koniecznie połącz zdrowe odżywianie z aktywnością fizyczną. Każdy trener fitness na pytanie: „Jak szybko schudnąć” odpowie, że przez ruch i regularne ćwiczenia. Najłatwiejszym i najtańszym sposobem na aktywność fizyczną jest bieganie – i daje zaskakujące efekty! Dla przykładu: ważący ok. 100 kg mężczyzna, który będzie biegać 5 razy w tygodniu przez 6 tygodni może zrzucić aż 8-10 kg i to bez specjalnej diety!

Poza bieganiem warto włączyć do codziennego życia takie aktywności, które nie wymagają wiele wysiłku, a mogą dać świetne efekty. Na przykład zamiast jeździć windą – wchodź po schodach. Godzina wchodzenia to aż 900 kalorii mniej! Zamiast komunikacją miejską – jedź do pracy rowerem, spalisz 650 kalorii w godzinę. Nawet intensywny marsz pozwala na spalenie 550 kalorii w ciągu 60 minut. Najważniejsze, by być aktywnym regularnie, przynajmniej trzy razy w tygodniu.

Szukając sposobu i odpowiedzi na pytanie jak szybko schudnąć warto pamiętać, że w odchudzaniu to nie tempo jest najważniejsze, ale trwałe rezultaty. Odchudzanie się tylko z myślą o urlopie nie na wiele się przyda, jeśli z wakacyjnego wyjazdu wrócimy w gorszej formie niż zanim na niego pojechaliśmy. Warto więc odchudzać się z głową.