Jak rozpoznać chorobę u dziecka i gdzie zwrócić się o pomoc?

jak rozpoznać chorobę u dziecka

Bez wątpienia widok Twojego chorego dziecka jest przygnębiający dla Ciebie i chcesz zrobić wszystko, aby natychmiast ukoić jego ból. Dowiedz się jak rozpoznać chorobę u dziecka i zacznij działać!

Rodzice, którzy tak bardzo kochają swoją pociechę, na pewno chcieliby ją natychmiast uleczyć. Warto wiedzieć, że są choroby dziecka, z którymi możemy rozprawić się samodzielnie i są takie, które wymagają natychmiastowej interwencji ze strony specjalisty.

Jesień to czas, kiedy pogoda płata nam figle i bywa naprawdę trudna do przewidzenia. Jeśli nie chcesz, aby Twoje dziecko się rozchorowało zadbaj o to, aby było odpowiednio ubrane i podawaj mu podwójną dawkę witamin, która zadba o prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego, dzięki czemu Twoja pociecha skutecznie uniknie zarazków i wielu poważnych dolegliwości.


SZUKASZ ORYGINALNYCH KLASYCZNYCH WATERWIPES? Takich, które mają więcej wody i nie są biodegradowalne? KLIKNIJ I KUP najlepszą wersję Water Wipes


 

 

Jak rozpoznać chorobę u dziecka we wczesnym stadium?

Maluchy być może niechętnie je przyjmą, ale zawsze warto wytłumaczyć dlaczego tak ważna jest ich obecność w diecie dziecka. Najczęściej w okresie wczesnowiosennym, zaczyna się czas, gdy choroby dziecka przybierają na sile jeszcze bardziej. Ryzyko zwiększa się, gdy Twoje dziecko przebywa wśród osób chorych lub w skupisku ludzi.

Pokonanie tych chorób z pozoru może wydać się proste, ale powinnaś udać się z dzieckiem do lekarza w celu wykonania właściwych badań, aby utwierdzić się w swoich przekonaniach i sięgnąć po odpowiednie lekarstwa. Ponadto o ile jesteś w stanie zwalczyć skutecznie samo przeziębienie, o tyle trudniej może wyglądać Twoja walka z anginą dziecka bez antybiotyków.

Jako rodzic, musisz wiedzieć, że przeziębienie, wysoka gorączka czy uporczywe bóle gardła to całkiem naturalne choroby Twojego maluszka, dlatego nie wpadaj w panikę. Jeśli zauważysz, że Twoje dziecko mimo to, stara się funkcjonować tak jak zawsze, możesz samodzielnie pokonać objawy tychże dolegliwości i podać mu leki, które kupisz w aptece bez recepty.  Jeśli jednak one nie ustąpią, wtedy konieczne jest udanie się do lekarza, który podpowie nam co robić w przypadku choroby dziecka i poleci nam odpowiednie lekarstwa.

Choroby dziecka – jak je rozpoznać i pokonać?

Na samym początku postaraj się opanować swoje nerwy i skoncentrować na kwestiach naprawdę ważnych. Jeśli Twoje dziecko wyczuje, że się denerwujesz, na pewno również udzielą mu się takie emocje i będzie marudzić. A przecież tego nie chcesz? Aby więc wyjść wszystkiemu naprzeciw powinnaś przeprowadzić wstępne rozeznanie i umówić się na spotkanie z pediatrą. Pamiętaj o tym, że jeśli Twój mały szkrab nie ukończył roczku – nie powinnaś działać na własną rękę, tylko natychmiast odwiedzić lekarza, aby mieć pewność, jakie kroki należy podjąć.

1. Gorączka – oznaka wielu chorób – jak rozpoznać chorobę u dziecka, które gorączkuje?

Gdy zorientujesz się, że Twoje dziecko ma wysoką gorączkę doskonale sprawdzą się leki zawierające paracetamol.  Pamiętaj o tym, że Twój bobas różnie może reagować na jego podanie, dlatego jeśli paracetamol nie działa na choroby dziecka, możesz po upływie pewnego czasu podać mu ibuprofen. Jeśli Twój maluszek ma w tym samym czasie stan zapalny możesz go też się z tym rozprawić przy pomocy leków. Pomoże Wam w tym ibuprofen, który podobnie ja paracetamol należy uważnie przeczytać instrukcję obsługi i podawać tylko odpowiednią dawkę, tak jak zaleca producent. Zazwyczaj takie leki stosuje się wtedy, gdy termometr wskazuje powyżej 38,5°C.

2. Zakażenia układu moczowego

Nie jesteś pewna, czy Twój maluch ma zakażenie układu moczowego? Sprawdź czy ma wysoką gorączkę – to jeden z najpopularniejszych objawów zwiastujący zakażenie. Najczęściej tego rodzaju zakażenia są spowodowane przez bakterie. Zakażeniom towarzyszą też częste płacze dziecka, większa częstotliwość zmiany pieluszek, a także nagły spadek apetytu maleństwa. Jeśli zauważyłaś którykolwiek z objawów – natychmiast skontaktuj się z lekarzem, aby poskromić uporczywe zakażenie dróg moczowych i sprawić, aby wszystko powróciło do normy. W takiej sytuacji nie zwlekaj z wizytą u lekarza.

3. Pieluszkowe zapalenie skóry

Twoje dziecko ma odparzenia? Nie lekceważ tego! Wielu mamom może ten problem wydawać się zbyt błahy, ale na pewno nie należy go lekceważyć. Skóra maluszka po pieluszkowym zapaleniu skóry jest narażona na bolesne otarcia, które dziecko na pewno zasygnalizuje płaczem. Jeśli chcesz tego uniknąć zastosuj specjalny krem, a w szczególnych przypadkach natychmiast zawieź dziecko do lekarza. Jeśli korzystasz z tetrowych pieluszek za odparzenia mogą być odpowiedzialne pozostałości proszku do prania, które mogą podrażniać skórę dziecka. Takie choroby dziecka można łatwo powstrzymać, jeśli stosujemy odpowiednie maści i emulsje.

4. Wady serca

Wady serca to temat dla specjalisty kardiologa dziecięcego. Każdego roku na wady serca choruje co setne dziecko i to są bardzo niepokojące statystyki. Jeśli Twoje dziecko zmaga się z takimi problemami wymagana jest obecność lekarza kardiologa, który powie nam jak postępować i jakie działania podjąć. Zwykle wady serca pojawiają się w pierwszych dniach życia, ale mogą też wystąpić znienacka u niemowląt od 6 do 12 miesiąca życia.

5. Nietolerancja laktozy

Twój maluch urodził się ze skazą białkową i jego żywienie wymaga odpowiedzialności i ostrożności? Takie choroby dziecka są coraz powszechniejsze, dlatego warto wiedzieć jak je pokonać. Główne objawy to malutkie, czerwone krosteczki występujące na ciele dziecka.

Jak widzisz, choroby dziecka potrafią mocno dać w kość, ale najważniejsze jest to, aby nie zatracić zdrowego rozsądku i skoncentrować się na naprawdę rozważnych działaniach. Jak rozpoznać chorobę u dziecka to temat dla specjalisty – pamiętaj, gdy podejrzewasz coś niepokojacego, udaj się natychmiast do lekarza pediatry.