Jak pielęgnować skórę dziecka – poznaj tajniki

jak pielęgnować skórę dziecka

Poznaj tajniki jak pielęgnować skórę dziecka.

Uwielbiasz dbać o skórę dziecka, aby cieszyć się każdego dnia jej miękkością i pięknem? Aby ten stan trwał jak najdłużej potrzebujesz nie tylko odpowiednich kremów, ale również wiedzieć, jak radzić sobie z pielęgnacją dziecięcej skóry.

Wrażliwa skóra dziecka wymaga nie tylko specjalnej troski, ale również właściwej, codziennej pielęgnacji. Pamiętaj droga mamo, że zbyt częste kąpiele lub stosowanie niewłaściwych kosmetyków mogą narazić skórę Twojego dziecka na podrażnienia. Dlatego potrzebujesz silnego sposobu na to, aby być przygotowana na odpowiednią pielęgnację.


SZUKASZ ORYGINALNYCH KLASYCZNYCH WATERWIPES? Takich, które mają więcej wody i nie są biodegradowalne? KLIKNIJ I KUP najlepszą wersję Water Wipes


 

 

Skóra dziecka może być piękna i zdrowa. Jak? Oto sposoby jak pielęgnować wrażliwą skórę dziecka!

Na samym początku powinnaś sobie uświadomić, że jeśli całkowicie zrezygnujesz z pielęgnowania skóry swojego dziecka to nie tylko wyrządzasz mu krzywdę, ale również wzrasta ryzyko zachorowania na wiele rozmaitych chorób skóry. O konsekwencjach takiego lekkomyślnego działania przeczytasz tutaj. Przede wszystkim powinnaś sobie uświadomić, że skóra dziecka jest bardzo delikatna i naprawdę jej codzienna pielęgnacja jest konieczna, do tego aby była ona elastyczna i piękna przez cały czas.

Jak wiesz istnieją sposoby, które możesz stosować, aby skóra Twojego maleństwa była zachwycająca i zdrowa – wystarczy odpowiednie żywienie dziecka i dostarczanie mu witamin, których skóra potrzebuje do tego, aby zachwycać swoim pięknem każdego dnia. Na początek dokładnie przejrzyj jakich kosmetyków do pielęgnacji skóry dziecka używasz i sprawdź ich datę ważności.

Jak pielęgnować skórę dziecka? Zawsze używaj tylko dobrych sprawdzonych kremów i kosmetyków dla niemowląt i dzieci z atestem. Takich jak np. Bepanthen Baby czy Oilatum

Wyrzuć te, które budzą Twoje podejrzenie co do tego, czy są jeszcze ważne i skup się na tym, aby dokładnie przeanalizować skład kosmetyków. Szczególnie jeśli któryś wywołuje alergie na skórze Twojego dziecka i sprawia, że staje się ona czerwona tak często, jak często używasz kosmetyku.

oilatum baby zestaw do pielęgnacji skóry dziecka

Jeśli coś budzi Twoje wątpliwości odwiedź z dzieckiem pediatrę i upewnij się, że stosowane środki pielęgnacyjne nie podrażniają skóry maluszka. W końcu wrażliwa skóra dziecka powinna być pielęgnowana, a nie narażana na infekcje i sprawiająca ogromny dyskomfort dziecku, szczególnie gdy piecze.

Jak rozsądnie dbać o wrażliwą skórę niemowlęcia?

Czasami trudno przewidzieć jaka jest przyczyna swędzenia skóry dziecka lub podrażnień, które wystąpiły. Ważne jest to, aby mieć też na uwadze to, że ubiór dziecka ma również wpływ na kondycję skóry, dlatego warto rezygnować z ubrań, które mogłyby dodatkowo podrażniać skórę. Wiele rodziców nie zdaje sobie z tego sprawy, dlatego od teraz powinnaś bardziej zwracać uwagę na to, w co ubierasz swoje dziecko. Ponadto warto unikać sytuacji, w których maluch mógłby się przegrzać.

Jeśli planujecie wyjść na dwór i ryzykować przeziębieniem po ciepłej kąpieli to lepiej zostawić ją na później. Skóra dziecka trudno znosi nagłe zmiany temperatury i każda mama powinna mieć to na uwadze. Ponadto miej na uwadze, że maluchy są często narażone na alergie np. na metalowe zapinki w ubraniach takich jak śpioszki. To naprawdę ważne, aby uważać na takie drobiazgi, od których skóra dziecka może mieć alergię. Tutaj dowiesz się więcej o tym, jak pielęgnować skórę swojego maluszka. Ale zanim będziesz chciała sięgnąć po nowe kosmetyki, upewnij się, że Twoje dziecko nie ma na nie alergii.

Ponadto powinnaś doskonale wiedzieć, że skóra dziecka nie powinna być pielęgnowana kosmetykami, których Ty używasz, tylko specjalnymi środkami, które są przeznaczone dla dzieci i które jej nie podrażniają.

bepanthen baby krem

Aby w tym zakresie jednak nie popełnić błędu, warto zapytać lekarza które kosmetyki są rekomendowane dla maluszków do codziennej pielęgnacji delikatnej skóry Twojego maluszka. Pamiętaj też o tym, żeby nie kąpać dziecka zbyt często, ponieważ im częściej kąpiesz swoje dziecko tym częściej jego skóra stanie się wysuszona. A stosowanie do tego nieodpowiednich produktów sprawia, że automatycznie wzrasta ryzyko alergii. Sprawdź więc czy nigdzie nie popełniłaś błędu i zadbaj o skórę dziecka.

Co jeszcze możesz zrobić dla prawidłowej pielęgnacji skóry dziecka?

Skóra dziecka wymaga Twojej troski każdego dnia i nie powinnaś przejmować się tym, jeśli wkradnie się drobna alergia. Jednak w takim przypadku nie zapomnij o tym, że zawsze możesz korzystać z pomocy doświadczonego pediatry, który podpowie Ci jak ją pielęgnować.