TOP10: Pomysły na zdrowe dania rodzinne – Wypróbuj je!

zap

Brakuje Ci pomysłów na zdrowe rodzinne dania?

Gdy orientujesz się, że nagle zabrakło Ci pomysłów na pyszne śniadania lub dania rodzinne i szukasz prawdziwych inspiracji wystarczy czasami chwila, aby odpocząć od kuchni i ułożyć plan posiłków na kolejne tygodnie.

Gdy chwilę odpoczniesz od codziennych obowiązków, na pewno wena kulinarna da o sobie znać. Możesz również skorzystać z poniższych pomysłów i dowiedzieć się, co gotować dzieciom. Czy na pewno wiesz co lubią Twoi bliscy? Może czas, aby spróbowali czegoś zupełnie innego i pysznego?


SZUKASZ ORYGINALNYCH KLASYCZNYCH WATERWIPES? Takich, które mają więcej wody i nie są biodegradowalne? KLIKNIJ I KUP najlepszą wersję Water Wipes


 

 

Dania rodzinne dla bliskich – Co nowego przygotować?

Twoja rodzina chciałaby Ci delikatnie zasugerować, że może czas na małe zmiany w kuchni? Najwidoczniej potrzebuje odmiany w postaci nowych rodzinnych dań i czeka na to, co im zaproponujesz. Odważ się na nowe połączenia składników. Zastanów się przez chwilę nad tym, w jaki sposób odżywiasz swoje dzieci. Czy kierujesz się tym, aby dania rodzinne były zdrowe czy sycące? A może jedno i drugie? Jeśli nie masz pomysłów na to, jak zaplanować kolejny tydzień wiedz, że naprawdę warto skoncentrować się na tym, aby spróbować czegoś nowego. Doskonale znasz swoją rodzinę i wiesz, co im smakuje, a czego woleliby nigdy nie spróbować. Planując posiłki na kolejny tydzień miej też na uwadze zdanie swoich pociech i męża. Zarówno śniadania jako najważniejszy posiłek w ciągu dnia tak i obiady jak i również pożywne kolacje są bardzo ważne w odżywianiu Twojego dziecka. Zadbaj o to, aby porcje były zrównoważone, a dzieci najedzone. Przypilnuj, aby nie jadły słodyczy przed śniadaniem i po każdym posiłku myły zęby. Tutaj znajdziesz bardzo wartościowe przepisy, z których możesz skorzystać. Zastanów się przez chwilę co lubią Twoje dzieci i zdecyduj się na unikatowe połączeni składników. Dobrze jest skoncentrować się na tym, co rzeczywiście lubią jeść i dodać coś nowego do nowych propozycji kulinarnych. Jeśli dzieci są nieco starsze możesz zaproponować im wspólne gotowanie, co na pewno je bardzo ucieszy!

Gdy brakuje weny do gotowania…

Czasami jak każda mama miewasz chwile kulinarnego zwątpienia? Ilekroć podejmujesz próby przygotowania rodzinnego posiłku uważasz, że mogłaś danie rodzinne zrobić lepiej? A może łączysz zbyt dużo składników, przez co nie ma smaku? Jak wyjść obronną ręką z tej sytuacji i przygotować dla swojej rodziny. Oto kilka propozycji, z których możesz skorzystać:

  • Kluski śląskie z sosem domowej roboty – Jeśli do tej pory jedzenie makaronu w Twoim domu nie było zbyt częste, teraz możesz zaproponować swojej rodzinie coś innego. Takie danie rodzinne jest naprawdę bardzo dobre, szczególnie gdy chcesz zjeść coś lekkiego i pożywnego.
  • Zupa krem – To świetny sposób na pierwsze danie i sprawi się na pewno wtedy, gdy chcesz, aby Twoje dziecko poznało nowe smaki. Dodatkowo to pożywne danie rodzinne, z którego na pewno będzie zadowolony Twój mąż.

zupa krem

  • Zapiekanki warzywne – To doskonały sposób na rodzinne danie dla całej rodziny. Dzieci będą zadowolone, że zjedzą domowego fast-fooda, który w rzeczywistości nie będzie prawdziwym fast-foodem, a mąż będzie mógł spróbować również czegoś nowego.

zapiekanki ziemniaczane

  • Dania z owocami – Próbowałaś kiedyś stworzyć kreatywne i pożywne danie rodzinne z owoców w roli głównej? Nie? To teraz nic straconego! Zawsze warto zacząć, aby przekonać się czy bliskim taka opcja się podoba.

sałatka owocowa

  • Zdrowe obiady – Spróbuj skomponować jak najwięcej rodzinnych posiłków, które nie tylko będą smakowały Twoim bliskim, ale również dostarczą im dużo energii. Im więcej zdrowych produktów w Waszej kuchni tym lepiej.

A gdy chcesz mieć jeszcze więcej inspiracji i motywacji do gotowania zajrzyj tutaj, aby przejrzeć rodzinne dania i wybrać te odpowiednie dla siebie. Z pewnością Twoja rodzina będzie zachwycona nowym menu i Twoimi nowymi zdolnościami kulinarnymi.

Co możesz jeszcze przygotować?

Możesz pozwolić sobie na spróbowanie wielu sposobów na to, aby dania rodzinne były smaczne, kreatywne i świetnie przygotowane. Zadbaj też o dekoracje obiadów, aby nie tylko były pyszne, ale również zachęcająco wyglądały.