Bezsenne noce, problemy z płaczącymi dziećmi, bezsenność wśród młodzieży

bezsenne noce u dzieci

Bezsenne noce, problemy z płaczącymi dziećmi, bezsenność wśród młodzieży.

To jedne z najczęstszych problemów jakie dotykają młode małżeństwa. Dzisiaj poradzimy wam jak sobie radzić z najpopularniejszymi problemami ze spokojnym snem.

Problem:  Twoje dziecko budzi się i biega po swoim pokoju, bo śnią mu się potwory


SZUKASZ ORYGINALNYCH KLASYCZNYCH WATERWIPES? Takich, które mają więcej wody i nie są biodegradowalne? KLIKNIJ I KUP najlepszą wersję Water Wipes


 

 

Rozwiązanie:  Dzieci od momentu osiągniecia 3 lat, bardzo często zaczynają miewać nocne koszmary. Nie jest to spowodowane żadnymi anormalnymi zmianami – po prostu ich mózg się rozwija.  Jak twierdzą psychologowie dziecięcy, powodem pogłębiania się koszmarów jest rozwój świadomości u małych odkrywców. Coraz lepiej rozumieją co się wokół nich dzieje i to właśnie potęguje ich lęki

W wypadku często pojawiających się koszmarów należy zostawić synka lub córeczkę w pokoju i zapewnić, że zobaczycie się rano. W żadnym wypadku nie wolno spać z nimi, ponieważ utwierdza je to w przekonaniu, że nie są bezpieczne śpiąc samemu.

Problem: Moczenie się w łóżku

Rozwiązanie:  Normalnie rozwijające się dzieci, pozbywają się problemu moczenia łóżka w wieku 5-7 lat. Z jakiegoś powodu chłopcy potrzebują więcej czasu na przyzwyczajenie się do „suchego snu”. Jeśli wasza pociecha w wieku 7 lat nadal nie pozbyła się wspomnianego problemu, należy udać się do lekarza, ponieważ może się to wiązać z chorobami układu moczowego.

koszmary u dzieci

Problem:  Lunatykowanie

Rozwiązanie: Podczas gdy problemy koszmarów nocnych (stałych) dotykają bardzo mały procent dzieci, lunatykowanie, czy mówienie przez sen dotykają ponad połowę maluchów.
Zarówno w przypadku lunatykowania, jak i mówienia przez sen, rozwiązanie doraźne są bardzo proste. Po pierwsze w przypadku lunatykowania należy delikatnie odprowadzić swoją pociechę do pokoju. Natomiast, gdy wasze dziecko mówi przez sen należy to po prostu zignorować. Aby pozbyć się tego problemu powinniście również przede wszystkim zadbać o wygodne materace dla dzieci, które pozwolą im dobrze się wyspać oraz wpoić im nawyk wczesnego kończenia swojego dnia, przez co ograniczycie ich podatność na koszmary, czy lunatykowanie.

Problem:  Chrapanie

Rozwiązanie:  Chrapanie u dzieci to problem, z którym styka się wielu rodziców. Kiedy słyszycie, że wasze dziecko głośno chrapie, należy się zająć tym problemem jak najszybciej.
Wasz maluch w trakcie snu może chrapać aż 20-30 razy. Może to powodować w przyszłości wiele powikłań, od problemów z układem oddechowym poczynając, na pochopnej diagnozie ADHD kończąc. Bardzo często lekarze popełniają błąd, diagnozując u hiper aktywnych w ciągu dnia dzieci  ADHD. Hiper aktywność, o której wspomnieliśmy jest wywoływana poprzez niedotlenienie w czasie snu (spowodowane przez częste chrapanie). W związku z tym dzieci muszą dotlenić się w trakcie dnia i przejawiają nadzwyczajną ochotę do zabaw i aktywności fizycznej. Aby przeciwdziałać chrapaniu u dzieci należy wprowadzić im stałe godziny, w których kładą się spać, zapewnić im dobrą wentylację w pokojach, w których śpią oraz zadbać, aby materace dla dzieci, z których korzystają było odpowiednio dopasowane i spełniało swoje zadanie – pozwalając waszym pociechom wypocząć zamiast się męczyć.

materace dla dzieci

Mamy nadzieję, że przedstawione przez nas problemy i proponowane rozwiązania, pomogą wam drodzy rodzice, w poprawieniu jakości snu swoich dzieci, oraz pomogą waszym małym bohaterom w spełnianiu ich obowiązków.