TOP10: Aranżacja pokoju dziecięcego na małej przestrzeni i nie tylko

aranżacja pokoju dziecięcego

Aranżacja pokoju dziecięcego to sama przyjemność. Nawet jak masz małą przestrzeń możesz stworzyć pokój marzeń dziecka, wiesz?

Szukasz pomysłów na urządzenie pokoju dziecka w małym mieszkaniu? Chciałabyś aby Twój skarb miał wyznaczone miejsce na odrabianie lekcji, zabawę i kącik do czytania bajek? Jest to możliwe!

Tak, dokładnie na małej przestrzeni również jesteś w stanie stworzyć wyjątkowy pokój dziecka z duszą tak jak zawsze tego pragnęłaś! Jak? Sprawdź nasze propozycje i zainspiruj się, a potem zacznij działać!


SZUKASZ ORYGINALNYCH KLASYCZNYCH WATERWIPES? Takich, które mają więcej wody i nie są biodegradowalne? KLIKNIJ I KUP najlepszą wersję Water Wipes


 

 

Jak zacząć przygotowania do stworzenia aranżacji pokoju dziecięcego?

Na samym początku w fazie początkowych przygotowań niezbędne będzie zrobienie planu, który ułatwi Ci zakupienie najpotrzebniejszych rzeczy do stworzenia pięknego miejsca dla dziecka. Zacznij od podstaw: łóżko, biurko, komoda lub szafa, toaletka. Wszystko, co uważasz za potrzebne dla swojego dziecka zawsze powinno być punktem wyjściowym urządzania pokoiku.

Następnie (jeśli dziecko jest starsze) możecie porozmawiać o jego oczekiwaniach i o tym, co chciałoby mieć w pokoju (pamiętaj, że mały metraż to większe ograniczenia). Często są dzieci, którym niewiele potrzeba do szczęścia i wystarczy np. tablica do kredowych rysunków, którą możecie zawiesić na ścianie lub obok tablicy korkowej. I pamiętaj, że jeśli nie jesteś w stanie zapewnić swojemu dziecku wielkiego, przestronnego pokoju nie oznacza to, że masz się poddać! Tutaj możesz przekonać się, że to możliwe.

10 inspirujących aranżacji pokoju dziecięcego

Jeśli nadal planowany pokój dziecka świeci pustkami to warto jeszcze dziś rozpocząć przygotowania. Najpierw zacznij od ustalenia podstawowego wyglądu: wybierz kolor ścian, zdecyduj się na to, czy będą to ściany jednolite, czy stworzycie je razem z dzieckiem czy zamówicie konkretny wzór. Postawcie na różnorodność. Mała przestrzeń dziecka może naprawdę fajnie wyglądać, byleby dostosować ją do charakteru dziecka. To naprawdę ważne, aby liczyć się z jego oczekiwaniami, w końcu to będzie jego miejsce i powinna być dopasowana całkowicie pod dziecko.

TOP 10: Aranżacja pokoju dziecięcego

1. Podwójne łóżko  – To doskonałe rozwiązanie dla rodziców, którzy nie mają warunków, aby ich dzieci w mieszkaniu miały osobne pokoje. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby każde z nich miało swoją własną przestrzeń we wspólnie dzielonym pokoju. Przykładem mogą być łóżka – jedno piętrowe, z osobnymi miejscami do spania. Pamiętaj, że świetne są też meble, do których możesz przysunąć łóżeczko dziecka.

2. Komoda z szufladami – Meble dla swoich dzieci możesz zamówić w IKEA czy innym sklepie, nawet online na Allegro

3. Łóżko rozsuwane, schowane pod biurkiem – To świetna opcja dla starszych dzieci, które szukają miejsca, które byłoby ich przestrzenią, ale zarazem miejscem do zabawy

4. Odpowiednio dobrane wzory tapet – Zwróć uwagę na kolory, które wybierasz i na tapety, których szukasz do pokoju swojego dziecka. Nie są one bez znaczenia, dlatego warto wykazać się kreatywnością w ich wyborze i odpowiednio je zagospodarować.

wzory tapet do pokoju dziecka

5. Mnóstwo ukrytych schowków – Szuflady, szuflady i szuflady. Możesz w nie schować narpawdę wszystko, dlatego dobrze jest posiadać łóżko z szufladami, bo to zawsze dodatkowe miejsce na przechowanie dziecięcych zabawek lub ubrań.

6. Tablica korkowa i szkolna – Twoje dziecko od dawna marzyło o tablicy? Pora mu ulec! Zarówno tablica korkowa jak i szkolna są świetnymi elementami aranżacyjnymi i na pewno pozwolą Twojemu dziecku na uwolnienie pomysłów.

7. Wzory geometryczne – O dawna wiadomo, że umieszczając wzory geometryczne w pokoju dziecka możemy uzyskać przestrzenny charakter wnętrza. Spróbuj więc to zrobić w miejscu gdzie urzęduje Twój mały mieszkaniec.

8. Minimalizm – O tym, że czasami urządzając pokój dziecka warto zdobyć się na minimalizm wie już wielu rodziców. T nie tylko szansa na umieszczenie wielu rzeczy w tym stylu ale również sposób na to, aby dziecko miało najpotrzebniejsze rzeczy w jednym miejscu. Dlatego minimalizm na pewno będzie odpowiadał wszystkim dzieciom, które lubią przejrzystość.

9. Funkcjonalność – Pokój dziecka powinien być funkcjonalny i może Ci się wydawać, że to jest niemożliwe w Waszym mieszkaniu, ale jeśli nie spróbujesz to nie przekonasz się czy jesteś w stanie zrealizować aranżację, o której marzy Twoje dziecko.

10. Kreatywność – Dzieci bardzo lubią mieć pokój, który jest fantazyjnie urządzony. To bywa trudne na małej powierzchni, ale jeśli zadbasz o dodatki to na pewno uda Wam się dojsć do porozumienia.

 O czym jeszcze powinnaś pamiętać w aranżacji pokoju dziecięcego?

Na pewno trafisz na wiele interesujących inspiracji, dzięki którym o wiele łatwiej stworzysz pokój dla dziecka. Pamiętaj jednak o jego oczekiwaniach i o tym, że mały metraż do zagospodarowania może być również fajną zabawą i w nim też możesz pozwolić sobie na nutkę fantazji przy aranżacji. Zajrzyj tu, aby upewnić się czy pamiętałaś o wszystkim urządzając pokój dziecka. I nie zapomnij podzielić się w komentarzu efektami Waszego działania.