Aktywność fizyczna po porodzie – młoda mama na wiosnę!

aktywność fizyczna po porodzie

Młoda mamo, lubisz sport? Nie rezygnuj z tego! Aktywność fizyczna po porodzie pozwoli Ci wrócic do dawnej formy i sylwetki.

Jeśli do tej pory poświęcałaś dużo czas na to, aby być w formie to powinnaś doskonale wiedzieć, że macierzyństwo nie jest przeszkodą w ćwiczeniach i utrzymywaniu zdrowego stylu życia.

Jako aktywna mama możesz nadal uprawiać sport! Możesz na przykład połączyć to co lubisz z wyprowadzeniem dziecka na spacer i umożliwią Ci to wrotki i rolki! (O ile wcześniej zgłębiłaś tajniki jazdy i potrafisz utrzymać równowagę i masz dobrą podzielność uwagi). Jeśli do tej pory macierzyństwo było męczące i nie miałaś ochoty na aktywność fizyczną po porodzie, teraz czas na zmiany!


SZUKASZ ORYGINALNYCH KLASYCZNYCH WATERWIPES? Takich, które mają więcej wody i nie są biodegradowalne? KLIKNIJ I KUP najlepszą wersję Water Wipes


 

 

Działaj i zrób coś dla siebie! Postaw na aktywne macierzyństwo!

Czasami trudno Ci się zmobilizować do bycia aktywną mamą? Masz dni, gdy lubisz posiedzieć w domu z ulubioną książką lub w całości poświęcić czas na swoje pasje lub macierzyństwo? Bywasz nim zmęczona, ale wiesz, że pora zrobić coś ze swoim ciałem lub szukasz bodźca do zmian, które są Ci potrzebne?

Doskonałym pomysłem jest aktywność fizyczna po porodzie, którą polubi nawet mama, która do tej pory stroniła od sportu i wysiłku. Jeśli czujesz, że to jest właściwy czas na przemianę i zrobienie czegoś dla siebie to naprawdę warto się na tym skupić. Niemal każda mama doskonale łączy obowiązki związane z macierzyństwem ze swoim czasem wolnym.

Najważniejsze jest to, aby przestawić się na myślenie, że da się to zrobić a nie ciągle szukać wymówek i tłumaczyć się tym, że masz zbyt wiele obowiązków aby jeszcze myśleć o sobie. Dla wielu mam ceniących nowoczesny tryb życia aktywność to nie obowiązek, ale szansa na zasłużony odpoczynek. A gdy zdecydujesz się na wspólny sport z dzieckiem (jeśli jest nieco większe) potrzebujesz gadżetów. Przedstawię Ci kilka wybranych gadżetów, które pozwolą Ci się przygotować do wiosny tak jak tego oczekujesz!

Aktywność fizyczna po porodzie – przydatne gadżety

Zastanów się przez chwilę na własnymi oczekiwaniami i spróbuj nadać im właściwy kierunek. Być może, torba, której zawsze używałaś i która była pomocna w podróżach porwała się ostatnio? To czas, aby zainwestować w nowe rzeczy, które jednocześnie zmotywują Cię do zmian, aby odważyć się i zrobić coś tylko dla siebie.

Gdy młoda kobieta wybiera się na miasto lubi dobrze wyglądać i nie ma w tym nic dziwnego. Jeśli chcesz wiedzieć jakie trendy obowiązują w modzie, sprawdź je poniżej. Jako mama ceniąca aktywność fizyczną, poszukujesz wszechstronnych rozwiązań dostosowanych do jej potrzeb na pewno docenisz uniwersalne sposoby wykorzystania takich gadżetów!

  1. Pierwszą nowością jest intrygująca i na pierwszy rzut oka wyglądająca jak plecak specjalna torba Babymule, dzięki której możesz wiele zaoszczędzić. Jeśli lubisz spacerować torba może spełniać rolę plecaka, jest bardzo pojemna i z pewnością pomieścisz tam mnóstwo najpotrzebniejszych rzeczy. Dodatkową zaletą jest to, że spełni się w roli torebki na ramię, torby podróżniczej a także torebki przyczepianej do spacerówki.
  2. Na wiosnę (jeśli szukasz spacerówki lub marzysz o wymianie na lepszy model) jest świetna spacerówka o wdzięcznej nazwie Mamas & Papas marki Armadillo. Atutem tego modelu jest przede wszystkim lekkość, wygoda dla dziecka które ma dużo miejsca i pojemny kosz na zakupy. To połączenie nowoczesności z zachowaniem jednocześnie uniwersalnego charakteru. Tutaj znajdziesz pełną recenzję.
  3. Rolki – To coś, co każda aktywna mama może polubić najbardziej! Nie ma nic lepszego niż godzenie macierzyństwa ze sportem i chęcią bycia fit, a rolki umożliwiają nie tylko spalanie kalorii, szaleństwo z dzieckiem w wózku (szybka jazda to świetna zabawa, ale nie zapomnij o tym, aby była kontrolowana!) i dla Ciebie do tego, aby również fantastycznie się bawić!
  4. Skull Candy – O tych słuchawkach słyszała niemal każda kobietka. Mimo, że ich premiera była wyjątkowo dawno temu, każda mama pragnie mieć chwilę dla siebie, a jeśli lubisz słuchać muzyki nawet na spacerze to gadżet obowiązkowy!

Aktywna mama i jej mobilizacja

Wszystko zależy od tego jak silna jest Twoja motywacja. Prawda jest taka, że aktywna mama zawsze znajdzie powód, by wszystko pogodzić: macierzyństwo z pasją, pasję ze sportem, sport z czasem wolnym przeznaczonym na spotkania z przyjaciółmi. Podobnie jest z gadżetami.  Możesz próbować wielu gadżetów zanim znajdziesz ten odpowiedni.