10 pomysłów na prezenty dla dzieci do 3 lat

10 pomysłów na prezenty dla dzieci do 3 lat

10 pomysłów na prezenty dla dzieci do 3 lat

Gwiazdka coraz bliżej, a więc dla wielu z nas zbliża się czas kupowania prezentów dla najbliższych. Jakie prezenty dla dzieci do 3 lat warto kupić?

Maluch w wieku 2-3 lat zaczyna żywo interesować się zabawkami, które dostaje, a co więcej – daje wyraz swojemu zadowoleniu bądź niezadowoleniu, wie dokładnie, jakie zabawki mu się podobają, a jakie nie. Dlatego najlepiej kupować prezenty dla dzieci do 3 lat w porozumieniu z ich rodzicami. Jeżeli kupujemy dla własnego dziecka – obserwujmy je i spróbujmy wybrać prezent z takiej grupy zabawek, które sprawiają naszemu dziecku największą radość – czy to zabawki muzyczne, czy edukacyjne, czy rozwijające koordynację ruchową.

Prezenty dla dzieci do 3 lat – 10 inspiracji

  • Puzzle z drewna – wybierając puzzle masz dość łatwe zadanie, bo producenci wyraźnie oznaczają na opakowaniu wiek dziecka, dla jakiego przeznaczona jest konkretna układanka. Jeżeli nie kupujesz puzzli dla swojego dziecka i nie wiesz, które układanki może już mieć – lepiej kupić pudełko przeznaczone dla nieco starszego dziecka – najwyżej maluch poczeka kilka miesięcy zanim ułoży samodzielnie je pierwszy raz.
  • Klocki – tu wybór jest ogromny, bo wśród zestawów klocków znajdziesz klocki plastikowe (lekkie, idealne dla młodszych maluchów) czy drewniane, małe i duże. Im mniejsze dziecko, tym klocki powinny być większe, by malec nie mógł ich połknąć.
  • Książki – najlepiej wybierać te tekturowe, sztywne, z kilkoma stronicami. Nieco starszym maluchom można już kupić książki z bajkami i wierszykami – trzylatki uwielbiają uczyć się nowych wierszyków, lubią także słuchać, gdy rodzice czytają im bajki.
  • Lalki i wózki – to idealny pomysł na prezenty dla dziewczynki. Lalki bobasy często potrafią mówić, płakać, a nawet siusiać, choć jeśli kupujemy prezent dla dwulatki, nie musi to być aż tak zaawansowana zabawka. Wózek z kolei spodobać się może także chłopcom, bo można w nim wozić swoje zabawki.
  • Drewniane i plastikowe samochodziki – to idealne prezenty dla dzieci do 3 lat, nie tylko dla chłopców. Jeśli samochodzik będzie na sznurku, a maluch będzie mógł go ciągnąć – dodatkowo rozwijać się będzie jego orientacja przestrzenna.
  • Zabawki do kąpieli – tych nigdy za wiele, sprawdzą się jako prezent zarówno dla niemowlaka, jak i dla starszych dzieci.
  • Sanki – świetny pomysł na prezent, zwłaszcza jeśli Gwiazdka jest biała, a maluch nie ma jeszcze sanek.
  • Proste instrumenty muzyczne, np. cymbałki, trąbki itp. Dzieci uwielbiają zabawę takimi zabawkami, ku niezadowoleniu rodziców, którzy nie zawsze lubią słuchać tej dziecięcej twórczości. Ale zabawki muzyczne są pod wieloma względami rozwijające, nie tylko rozwijają poczucie rytmu, ale wpływają też na koordynację ruchową.
  • Pluszaki wydające dźwięki – świetnie sprawdzą się jako pomysł na prezent dla maluchów, ale i trzylatki mogą mieć niezłą zabawę z grającą czy mówiącą maskotką.
  • Proste gry planszowe, polegające np. na dopasowywaniu elementów, przeznaczone dla dzieci do lat 3. Wspólna gra z rodzicami to dla dziecka nie tylko zabawa, ale i nauka koncentracji i radość z rywalizacji.

Kupując prezenty dla dzieci do 3 lat trzeba pamiętać o tym, by wybierać mądrze. Przed dokonaniem zakupu sprawdź, czy zabawka ma odpowiednie certyfikaty i atesty, czy nie została wyprodukowana z użyciem szkodliwych barwników i czy jest przeznaczona dla tak małych pociech. Prezenty dla dzieci do 3 lat powinny być także solidnie wykonane, bo dzieci w tym wieku potrafią szybko rozprawić się z kiepskiej jakości samochodzikiem czy lalką.